Beatyfikacja mnichów z Tibhirine odbędzie się w Algierii

(fot. Ps2613 [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html) or CC BY-SA 3.0], from Wikimedia Commons)

Beatyfikacja francuskich mnichów z Tibhirine, zamordowanych w 1996 r., odbędzie się w Algierii. Poinformował o tym minister spraw zagranicznych tego kraju Abdelkader Messahel. Nie wykluczył, że z tej okazji przyjedzie tam papież Franciszek.


Polityk powiedział francuskiej stacji telewizyjnej France 24, że władze Algierii poinformowały Watykan o swej zgodzie na beatyfikację, która odbędzie się za kilka tygodni w Oranie.

 

Testament zabitego trapisty >>

Siedmiu trapistów zostało w marcu 1996 r. porwanych z klasztoru Matki Bożej Atlasu, znajdującego się w 80 km na południe od stolicy tego kraju, Algieru. 23 maja Zbrojna Grupa Islamska (GIA) ogłosiła komunikat, zawierający informację o ich śmierci.

 

Męczennicy, którzy stali się legendą >>

Zostaną oni beatyfikowani jako męczennicy razem z 12 innymi zakonnikami i zakonnicami, zamordowanymi w Algierii z nienawiści do wiary w latach 1994-1996, w tym z ówczesnym biskupem Oranu, Pierre’m Claverie. Wszyscy oni w trudnym dla Algierii okresie zdecydowali się świadomie pozostać w kraju u boku swoich braci muzułmanów, wierni Chrystusowi i Kościołowi. Na styku różnych religii i kultur pragnęli dawać świadectwo pokoju i dialogu.

 

Świadectwo męczenników z Tibhirine >>

Pytany o ewentualny przyjazd papieża Franciszka na beatyfikację, minister nie wykluczył takiej możliwości i odpowiedział: "Zobaczymy. Dlaczego by nie?".

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook