Rusza specjalna strona internetowa poświęcona ks. Krzysztofowi Grzywoczowi

(fot. Serce i nerki / youtube.com)

Rusza specjalna strona internetowa poświęcona ks. Krzysztofowi Grzywoczowi, cenionemu rekolekcjoniście, kierownikowi duchowemu, terapeucie i autorowi, który w sierpniu 2017 roku zaginął w Alpach.


Projekt ma ruszyć w Wielką Sobotę. Będzie on dostępny pod adresem kskrzysztofgrzywocz.pl.


"Multimedialna strona stanie się miejscem formacji, gromadzenia bogatej spuścizny naukowej i duszpasterskiej, ale i - tak bliskiej ks. Krzysztofowi - idei spotkania" - napisał Ryszard Paluch, koordynator projektu.

 

Ks. Grzywocz: taki mąż to "jaśnie pan, dzidziuś">>


Specjalny dekret w tej sprawie wydał bp Andrzej Czaja. "W związku z koniecznością należytego zabezpieczenia spuścizny naukowej i duszpasterskiej po zaginionym 17 sierpnia 2017 r. w szwajcarskich Alpach ks. dr. Krzysztofie Grzywoczu, działając w myśl Pierwszego Synodu Diecezji Opolskiej, niniejszym powołuję stronę www.kskrzysztofgrzywocz.pl, której celem jest gromadzenie i archiwizowanie bogatego depozytu, jaki Kościołowi lokalnemu i powszechnemu pozostawił ks. dr Krzysztof Grzywocz" - napisał biskup opolski.

 

***


18 sierpnia 2017 roku policja szwajcarska opublikowała komunikat o zaginięciu kapłana.


Ks. Krzysztof Grzywocz, po odprawieniu Mszy św. 17 sierpnia rano w Betten, wyjechał szarym Renault o nr. rej. OP 439OC w nieznanym kierunku i nie wrócił. 18 sierpnia miał tam ponownie odprawić Mszę św. Z nieoficjalnych informacji wynika, że policja znalazła samochód księdza Krzysztofa i przypuszcza, że najprawdopodobniej poszedł w góry.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.44

Liczba głosów:

18

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook