Abp Ryś do młodych: jesli kochasz i jesteś kochany - zrobisz wszystko!

(fot. Sandor Benke / archidiecezja krakowska/ śdm 2016)

W Łodzi diecezjalne obchody 33. Światowego Dnia Młodzieży rozpoczęły się w kościele oo. Jezuitów, gdzie modlitwę poprowadził zespół Mocni w Duchu. Ulicami miasta przeszedł tradycyjnie "Marsz dla Jezusa".

 

- Jeśli kochasz i jesteś kochany, to jesteś w stanie robić wszystko pomimo, że się boisz! - mówił do młodych abp Grzegorz Ryś.

 

- Wiara to jest spotkanie z Jezusem. Spotkanie z Bogiem, który jest osobą. Spotkanie z Osobą, która Cię kocha, którą ty kochasz. Wtedy twój strach przestaje być ważny. On ciebie nie zwycięży, wówczas możesz usłyszeć od Boga: Nie bój się, Mario! Nie bój się...! Spotkałeś Boga, który z Tobą mówi po imieniu! Jesteś z Nim na Ty! Jest relacja, która sprawia, że przestajesz się bać! - tłumaczył pasterz.

 

Na tegoroczny "Marsz dla Jezusa" do Łodzi przyjechała młodzież z wielu miejscowości archidiecezji. Po zakończeniu spotkania w kościele p.w. Najświętszego Imienia Jezus, w barwnej i radosnej procesji młodzi przeszli ulicą Piotrkowską do łódzkiej katedry, gdzie wzięli udział we Mszy świętej pod przewodnictwem abp. Grzegorza Rysia.

 

Organizatorem "Marszu dla Jezusa" jest wydział Duszpasterstwa Młodzieży Archidiecezji Łódzkiej, a do udziału w nim zostali zaproszeni w sposób szczególny młodzi, którzy w tym roku przyjmują sakrament bierzmowania. Biorący udział w Marszu poprzez obecność i śpiew, manifestowali swoją wiarę i przynależność do Chrystusa i Kościoła.

 

- Przyjechałem na ten Marsz z naszym księdzem i z grupą bierzmowanych z Gałkówka. Chciałem poznać tutaj nowych ludzi oraz uczestniczyć we Mszy św. z biskupem - mówi Dawid Walczak.

 

- Na Marszu dla Jezusa jestem po raz pierwszy, a przyjechałam tutaj, bo jestem wierząca i chciałam bardzo uczestniczyć w takim młodzieżowym wydarzeniu. W tym roku przystąpię do sakramentu bierzmowania i jeśli nie teraz, to kiedy uczestniczyć w takim spotkaniu? - mówi Marta Szakiel, uczestniczka Marszu dla Jezusa.

 

Wychodząc z kościoła oo. Jezuitów, każdy z uczestników otrzymał przeźroczystą opaskę na rękę z hasłem tegorocznego spotkania: Nie bój się!

 

- Ta opaska ma przypominać młodym, że nie muszą się niczego obawiać, bo nie są sami, bo jest przy nich Chrystus! - tłumaczy ks. Paweł Bogusz , duszpasterz młodzieży Archidiecezji Łódzkiej.

 

Łódzki "Marsz dla Jezusa", organizowany co roku, wpisuje się w Diecezjalne Dni Młodzieży, które zapoczątkował święty Jan Paweł II, w Niedzielę Palmową 23 marca 1986 roku.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

2.11

Liczba głosów:

9

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

MR 18:35:55 | 2018-03-26
A więc nie bójmy się! My starsi też.

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook