Oświadczenie abp. Marka Jędraszewskiego w sprawie homilii ks. Edwarda Stańka

(fot. episkopat.pl)

Z ogromnym bólem i żalem przyjąłem wiadomość o słowach, jakie pod adresem Ojca Świętego Franciszka wypowiedział niedawno ks. prof. Edward Staniek podczas homilii w kościele sióstr felicjanek w Krakowie - napisał abp Marek Jędraszewski w oficjalnym oświadczeniu.

 

Czy można krytykować papieża? >>

 
Oświadczenie dotyczy homilii, podczas której ks. prof. Edward Staniek powiedział m.in. "Modlę się o mądrość dla papieża, o jego serce otwarte na działanie Ducha Świętego, a jeśli tego nie uczyni - modlę się o szybkie jego odejście do Domu Ojca".
 

Publikujemy treść oświadczenia:

 

Z ogromnym bólem i żalem przyjąłem wiadomość o słowach, jakie pod adresem Ojca Świętego Franciszka wypowiedział niedawno ks. prof. Edward Staniek podczas homilii w kościele sióstr felicjanek w Krakowie. Tę sprawę poruszyłem podczas osobistej z nim rozmowy.

 

Zapewniam, że w intencjach Ojca Świętego Franciszka modli się codziennie i żarliwie cały Kościół Krakowski, upraszając u Pana Boga tak konieczne dla Niego łaski w pełnieniu Urzędu Piotra w jednym, świętym, katolickim i apostolskim Kościele.

 

+ Marek Jędraszewski

Arcybiskup Metropolita Krakowski

 

Kraków, 17 marca 2018 roku

 

 

Antypapieski bunt oparty na kłamstwie >>

 

Ks. prof. Edward Staniek - jak podało Radio Zet powołując się na PCh24.pl - miał 25 lutego powiedzieć w kościele sióstr felicjanek w Krakowie: "Modlę się o mądrość dla papieża, o jego serce otwarte na działanie Ducha Świętego, a jeśli tego nie uczyni - modlę się o szybkie jego odejście do Domu Ojca. O szczęśliwą śmierć dla niego mogę zawsze prosić Boga, bo szczęśliwa śmierć to wielka łaska".
 
Krakowski duchowny miał wymienić "błędne poglądy papieża", w tym - jak czytamy na stronie Radia Zet - otwarcie na muzułmanów oraz żyjących w stanie grzechu śmiertelnego. "Papież Franciszek na wysokim świeczniku, będąc pod presją układów, wyraźnie odchodzi od Jezusa w dwu punktach: błędnie interpretuje Jego miłosierdzie" - powiedział ks. Staniek. Dodał, że Polacy wspominają zwycięstwo pod Wiedniem i że "lepiej niż inni rozumiemy, że o dialogu z nimi nie ma mowy".
 
Według krakowskiego kapłana "drzwi diecezji i parafii mogą być otwarte tylko dla wierzących w Jezusa Chrystusa", a muzułmanie są wrogami Kościoła.
 
 
Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

2.01

Liczba głosów:

70

 

 

Komentarze użytkowników (11)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Andrzej 15:30:51 | 2018-03-21
Polecam komentarz ks. Wojciecha Węgrzyniaka na http://pressmania.pl/ksiadz-dr-wojciech-wegrzyniak-probowac-zrozumiec/ , gdzie m.in. pisze:
​"Jeszcze została sprawa modlitwy o śmierć: „Modlę się o mądrość dla papieża, o jego serce otwarte na działanie Ducha Świętego, a jeśli tego nie uczyni – modlę się o szybkie jego odejście do Domu Ojca. O szczęśliwą śmierć dla niego mogę zawsze prosić Boga, bo szczęśliwa śmierć to wielka łaska.”. Ponad milion księży i sióstr kończy każdy dzień słowami: „Noc spokojną i śmierć szczęśliwą niech da nam Bóg Wszechmogący”. Nie mówimy „mi”, ale „nam”, bo modlimy się o szczęśliwą śmierć nie tylko dla mnie, ale i dla wszystkich. Ważniejsze jednak w kazaniu jest słowo „jeśli”. Ja to rozumiem najprościej. Ks. Profesor modli się o to, żeby papież słuchał Ducha Świętego, a jeśli miałby nie słuchać, to lepiej, żeby umarł. Grubo. Ale znowu przypominają się słowa Jezusa wypowiedziane do Piotra: „Zejdź Mi z oczu, szatanie! Jesteś Mi zawadą, bo nie myślisz po Bożemu, lecz po ludzku” (Mt 16,23) albo te o Judaszu: „Byłoby lepiej dla tego człowieka, gdyby się nie narodził” (Mk 14,21), albo te: „Kto by się stał powodem grzechu dla jednego z tych małych, którzy wierzą we Mnie, temu byłoby lepiej kamień młyński zawiesić u szyi i utopić go w głębi morza” (Mt 18,6). Jezus nie modli się o śmierć gorszyciela. Życzy mu, żeby go inni zabili. Bo kto wie, jakim dramatem jest grzech, nie będzie mówił, że śmierć jest największą tragedią. Przecież nie tylko księża modlą się w Liturgii Godzin: „Każdego dnia będę tępił wszystkich grzeszników ziemi, wypędzę z miasta Pańskiego wszelkich złoczyńców.” (Jutrznia, IV tydzień).

Oceń 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

ewatolpa 13:44:26 | 2018-03-19
ja nie sądzę,ale może mi ktoś wyjaśni dlaczego w Instytucie yad vashem Papież całuje po rękachROKEFELERA i ROTSHILDA etc...

Oceń 1 2 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

thorgi4 09:06:10 | 2018-03-19
Sposób wypowiedzi zapewne niefortunny, ale to kolejny kapłan, który mówi o tym, że  Franciszek głosi 'swoją ewangelię'. Czy Ci wszyscy księża, teologowie, świeccy nie mają choć trochę racji ? Moim zdaniem warto to przemyśleć ....

Oceń 7 3 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

MR 14:04:41 | 2018-03-18
I taki ks. prof. ma być "solą ziemi"!

Oceń 8 26 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Ag 10:10:58 | 2018-03-18
Nastały piękne czasy, czyż nie? O sprawach wiary dyskutują nawet przekupki na rynku, jak podczas soboru nicejskiego w IV wieku. To jedyny plus wypowiedzi profesora Stanka. Zyczymy mu owocnej wielkopostnej pokuty i niech lepiej rozmysla o własnej wieczności, nie o cudzej. To naprawę dobrze robi każdemu.

Oceń 19 50 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

SIMSON1 20:18:10 | 2018-03-17
Jeśli dane pod hasłem ''Kontakt'' z Deonem są aktualne, to ja proponuję aby Jacek Siepsiak SJ - szef portalu przyglądnął się swoim redaktorom a zwłaszcza Karolowi Wilczyńskiemu. Niech troche poszpera o ''Współtwórca islamistablog.pl''
Facet bez pardonu zamyka konta ludziom, którzy piszą prawdę o islamistach opartych na mocnych dowodach. Sprawa jest śmierdząca i lepiej takiej osobie podziękowac za współprace, bo widać bez lupy, że człowiek ten zachowuje się jak ANTYPOLAK blokując prawdę o islamistach.
Niech szef portalu Jacek Siepsiak SJ pouczy Karola Wilczyskiego o jego  obowiązkach oraz nakaże mu odblokować konta niesłusznie zablokowane.

Oceń 31 13 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

batorex 18:30:40 | 2018-03-17
czy rozmowa z M. Jędraszewskim to "sprawiedliwa kara" w rozumieniu Kodeksu prawa kanonicznego?

Oceń 15 58 odpowiedz

Pokaż więcej komentarzy

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook