Abp Wiktor Skworc: potrzebna witamina "M", czyli miłość

(fot. episkopat.pl)

Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska spotkała się 16 marca z abp. Wiktorem Skworcem. W czasie rozmowy metropolita katowicki m.in. podziękował za działania rządu dążące do poprawy jakości życia polskich rodzin.

 
Podkreślił przy tym, że we wszelkich formach działalności prospołecznej potrzeba "witaminy 'M', czyli miłości".
 

Podczas spotkania, które odbyło się w kurii metropolitalnej w Katowicach, rozmawiano m.in. o zaangażowaniu Kościoła w pomoc osobom niepełnosprawnym, rodzinom i seniorom.

 

Minister Rafalska podziękowała za to, że zarówno archidiecezjalna Caritas, jak i zgromadzenia zakonne oraz parafie angażują się w taką pomoc.

 

Metropolita katowicki zauważył, że pomoc Kościoła opiera się na czymś więcej niż tylko na przesłankach humanitarnych. Towarzyszy jej głębsza motywacja. Podkreślił, że we wszelkich formach prospołecznej aktywności potrzeba "witaminy 'M', czyli miłości, by ona była fundamentem działań charytatywnych i opiekuńczych". Wskazał również na społeczne problemy Górnego Śląska; na potrzebę rewitalizacji - i to w bardzo szerokim znaczeniu - wielu zdegradowanych przez przemysł ciężki miast i osiedli. Ich mieszkańcy potrzebują pomocy rządu i samorządu m.in. w zakresie niezbędnej poprawy warunków mieszkaniowych i sanitarnych.

 

W spotkaniu uczestniczyli także wojewoda śląski Jarosław Wieczorek i Maria Nowak, była posłanka na Sejm RP.

 

Minister Elżbieta Rafalska odwiedziła także jeden z Domów Pomocy Społecznej - Ośrodek Caritas "Najświętsze Serce Pana Jezusa" w Rudzie Śląskiej oraz ośrodek "Caritas" w Borowej Wsi, gdzie spotkała się z małżeństwem niepełnosprawnych.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.1

Liczba głosów:

41

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook