89-letnia zakonnica zmarła w sądzie w czasie procesu z gwiazdą pop Katy Perry

(fot. Everipedia Content CC by SA 2.0 / Tinseltown / Shutterstock.com)

Zakonnica, która brała udział w procesie sądowym z gwiazdą pop Katy Perry w związku ze sprzedażą klasztoru w Los Angeles, zmarła w piątek po upadku w czasie rozprawy sądowej.


Jak podaje arcybiskup Jose Gomez, 89-letnia siostra Catherine Rose Holzman służyła Kościołowi z pełnym poświęceniem i miłością przez wiele lat.


Holzman była członkiem zakonu zaangażowanego w spór o sprzedaż ich klasztoru.


Kilka godzin przed śmiercią s. Holzman rozmawiała z jedną ze stacji telewizyjnych, potępiając orzeczenie sędziego, które oczyściło drogę archidiecezji Los Angeles do sprzedania klasztoru gwieździe.


"Do Katy Perry - proszę przestań" - powiedziała Holzman. "To nie przynosi nikomu nic dobrego poza krzywdzeniem wielu ludzi" - kontynuowała.


Piosenkarka chciała kupić nieruchomość o powierzchni 8 akrów i budynki w stylu rzymskiej willi za 14,5 miliona dolarów należące do zakonu siostry Holzman. Zakonnice sprzeciwiały się tej transakcji, wskazując na "nieodpowiedni charakter treści piosenek" Katy Perry.

 

Starania piosenkarki, by kupić starzejący się dom na szczycie wzgórza, zostały zatrzymane, gdy zakonnice próbowały sprzedać klasztor lokalnemu przedsiębiorcy, aby przekształcił go w hotel. W 2016 roku sędzia orzekł jednak, że sprzedaż była nieważna.


Siostry Najświętszego i Niepokalanego Serca Maryi Panny były w posiadaniu nieruchomości przez ponad 40 lat, ale od wielu lat nie mieszkają już w tym klasztorze.


"Zasmuciłem się, gdy usłyszałem wiadomość o jej śmierci. Ofiarowałem Mszę za spokój jej duszy" - napisał abp Gomez w oświadczeniu. "Modlimy się dziś za Wspólnotę Niepokalanego Serca Maryi oraz wszystkich jej przyjaciół i bliskich" - czytamy dalej.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

4

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

ak.ksm.uwb 23:58:12 | 2018-03-13
Bardzo dziwnie napisany artykuł. Jakis chaotyczny i wyrywkowy. Jak już artykuł na taki temat musi powstać, bo warto bardziej zagłębić się w temat, tak żeby odpowiedzieć czytelnikowi na pytania, które mogą powstać podczas tej lektury, a nie pisać aby pisać, „bo nagłówek będzie intrygujący”.. Mnie na przykład zastanawia po co Katy Perry chciała kupić ten klasztor i skąd cały proces, skoro przecież zakon ma prawo wybrać takiego kupującego jaki mu się podoba?

Oceń 13 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook