Trapistki z Syrii oskarżają rządy państw zachodnich o wspieranie trwającego od lat konfliktu

(fot. Christiaan Triebert / Shutterstock.com)

Nie można przeciwstawiać się brutalności wojny i jednocześnie milczeć na temat tych, którzy tej wojny chcieli i chcą nadal - napisały w liście otwartym siostry trapistki z Syrii.

 

Zakonnice, żyjące tam na co dzień i dobrze znające sytuację mieszkańców, oskarżają rządy państw zachodnich o wspieranie trwającego od lat konfliktu i bierność wobec cierpienia niewinnych ludzi.


Siostry podkreślają stronniczość mediów, które krytykują jedynie władze syryjskie za podejmowane przez nie działania zbrojne. O okrucieństwie wojny mówi się tylko wtedy, gdy ludzie giną podczas działań tutejszego rządu, zapominając o tych, którzy finansują i wspierają konflikt w celu obrony własnych interesów - twierdzą trapistki.

 

"Musimy nazywać rzeczy po imieniu. Interwencje rządu prowadzą niestety do śmierci niewinnych ludzi, ale ich celem jest też obrona obywateli, którzy czują się chronieni przez państwo - podkreślają siostry. "Nie można mylić tego, kto atakuje z tym, kto się broni. To z regionu Guta, rozpoczęto ataki przeciwko cywilom zamieszkującym tereny kontrolowane przez rząd, a nie odwrotnie - zaznaczają. Ludzie, którzy chcą dziś uciec z Guty i schronić się w części rządowej, są atakowani przez rebeliantów. Skąd ta ślepota Zachodu? Jak to możliwe, że ci, którzy mają informować o panującej tu sytuacji, są tak jednostronni?" - pytają siostry. "Nie można milczeć na temat rządów, które wciąż zarabiają na tej wojnie" - podkreślają trapistki.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.64

Liczba głosów:

14

 

 

Komentarze użytkowników (2)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Ter 03:58:45 | 2018-03-23
Tę wypowiedź trzeba by jakoś nagłośnić, bo media ukuły taka bajkę: siły rządowe to agresorzy a rebelianci walczą o wolność i sprawiedliwość i  trzeba ich wspierać. Póki wszyscy walczyli z ISIS było jasne, że tak trzeba ale teraz konieczny jest rozejm i w negocjacje pokojowe a nie w wojnę powinny się angażować inne państwa.

Oceń 3 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

abuna 22:01:35 | 2018-03-06
Nareszcie przedarlo sie przez zaslone poprawnosci politycznej ktorą kontroluje medialny main stream slowo dopelniajace obraz tego co sie rzeczywiście dzieje w Syrii i to od samego poczatku. Kochane siostry, kore znam osobiscie i dla ktorych mam tak wiele szacunku

Oceń 11 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook