Arcybiskup Neapolu wysyła do Watykanu dokument liczący 1233 strony zawierający listę księży gejów

(fot. shutterstock.com / Anneka)

Arcybiskup Neapolu kard. Crescenzio Sepe przekaże do Watykanu liczące 1233 strony dossier o 34 księżach i 6 seminarzystach z różnych włoskich diecezji, którzy utrzymują kontakty homoseksualne, umawiając się za pośrednictwem internetu.

 
Dokumentację, obejmującą m.in. zapisy z czatów na komunikatorze WhatsApp i inne dowody, przekazał kurii arcybiskupiej w Neapolu Francesco Mangiacapra, były adwokat, znany dziś we Włoszech jako mężczyzna, który się prostytuuje. Zebrał on je w sieci i postanowił przekazać Kościołowi, gdyż - jak twierdzi - nie mógł znieść dłużej hipokryzji tych duchownych, którzy co innego publicznie głoszą, a inaczej sami postępują.
 
Mangiacapra przekazał neapolitańskiej kurii m.in. zapisy rozmów z aplikacji WhatsApp i innych komunikatorów, które mają świadczyć o orientacji seksualnej księży, którzy znaleźli się w raporcie.
 
 
Kuria arcybiskupia opublikowała 1 marca komunikat, w którym informuje, że po zapoznaniu się z dostarczonym dossier kard. Sepe stwierdził, iż nie figurują tam nazwiska z archidiecezji neapolitańskiej.
 
Sprawa dotyczy duchownych różnych innych włoskich diecezji, dlatego hierarcha postanowił ją przekazać bezpośrednio do "odpowiednich władz kościelnych w Watykanie".
 
 
Neapolitańska kuria 1 marca opublikowała komunikat w tej sprawie. Jak poinformowano w komunikacie, informator zapewnił przedstawicieli kurii, że to nie on odpowiada za udostępnienie w internecie pliku z nazwiskami domniemanych homoseksualnych księży, mimo iż dokument jest podpisany jego nazwiskiem.
 
 
Arcybiskup Sepe dodał, że zarzuty dotyczą tylko i wyłącznie domniemanych kontaktów homoseksualnych, czyli "grzechów", a nie przypadków pedofilii, czyli przestępstw. "Jeśli przypadki grzechów zostaną potwierdzone, ci, którzy zbłądzili, muszą za to zapłacić. Trzeba będzie im pomóc odpokutować za popełnione zło". 
 
Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.64

Liczba głosów:

44

 

 

Komentarze użytkowników (7)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

szyszek 17:41:12 | 2018-03-05
Rzeczywiście,nagłowek jest nieuczciwy,sugeruje,że tych homoskesualistów jest tysiące.
Swoja drogą ,Kosćiół winien jednoznacznie sprawy załatwaić,a nie plątać się.Dla mnie np sprawą wysoce dyskusyjną jest problem komunikowania ośób żyjących w związkach niesakramentalnych. Nie dyskutuję o miłosierdziu, to podstawa wiary naszej. Ale Ewwangelie także.Nie jestem tak mądry jak Papież,by dostrzec to, co on dostrzega,ale naprawdę,mimo mej wielkiej otwartości ,nie widze tu pola manewru dla otwarcia się do Eucharystii dla tych osób.Podobnie wg,mnie jest z homoseksualistami.Jesli jest to rodzaj choroby(wg mnie tak),to jak każdą inna chorobe trzeba ją przyjąc,albo próbować leczyć(jak to osobna sprawa,jest wiele chorób nieuleczlanych) .Ale podkreślam z cała mocą,przykąłd winien dąc Kościół i jego pasterze.Jesli bowiem księżą będa się tak zachowywać,jak się zachowują(nie muszę chyba pidać jak), to iw ierni mają zerowy przykład.Może wiec i ten biskup dobrze zrobił,ale niech za tym idzie pzrykąłd dla maluczkich.I tylko o to proszę.

Oceń 17 2 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

lolekst 12:30:16 | 2018-03-05
Kto wymyśla te nagłówki? Macie speców z Super Expresu? Piszecie lista księży gejów ma 1233 strony, a w treści jest, że są to dokumenty dotyczące 40 księży i seminarzystów. Nie uważacie, że to nie uczciwe? Na każdej stronie zmieści się ok 40 nazwisk więc 1233 strony LISTY to ok 5000 nazwisk, a nie 40. To paskudna manipulacja.

Oceń 41 9 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

aparchiwisci2013 11:45:43 | 2018-03-05
Niektórzy geje zostają księżmi albo wiążą się z kobietami ,żeby rodzina niczego nie podejrzewała,że z nimi coś nie tak.

Oceń 4 9 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Anakin 11:16:35 | 2018-03-05
Nikt się nie spodziewa Hiszpańskiej Inkwizycji na WhatsApp'ie :)

Oceń 1 8 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

piortek0 10:49:54 | 2018-03-05
W Polsce na jednym z portali na czacie dla  homoseksualistów też jest dużo osób z nickiem x, ks,sac, po kilku zdaniach przyznają że są duchownymi.

Oceń 20 6 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

MR 10:32:24 | 2018-03-05
Dobry przykład

Oceń 28 13 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook