Nigeryjscy biskupi: promujmy kulturę życia

(fot. shutterstock.com)

- Przypominamy wszystkim o świętości i nienaruszalności ludzkiego życia. Żadna osoba, władza, czy instytucja nie ma prawa go przerywać - napisali nigeryjscy biskupi w komunikacie na zakończenie zebrania plenarnego tamtejszego episkopatu.

 

Odbywało się ono od 17 do 23 lutego w stołecznej Abudży.

 

Episkopat nigeryjski wyraził swoje głębokie zaniepokojenie z powodu fali zabójstw na tle politycznym i rytualnym oraz częstych masowych mordów na bezbronnych obywatelach. Zachęcił również rząd do bardziej skutecznej ochrony ludzkiego życia.

 

Hierarchowie wyrazili także poparcie dla praw kobiet i ich promocji. Stanowczo jednak potępiają rozporządzenia "Ustawy o gender i równych możliwościach" (Gender and Equal Opportunities Bill), które są prawną furtką do wielu działań godzących w życie i rodzinę.

 

Domagają się, aby te zapisy zostały usunięte z prawa.Biskupi jednoznacznie potępiają dystrybucję środków antykoncepcyjnych i prezerwatyw w szkołach.

 

Zachęcają jednocześnie młodych do czujności i odpowiedzialności, aby nie dali się wciągnąć w bałwochwalstwo seksualności, dokonywanie aborcji i inne dewiacje.

 

Nigeryjski episkopat wspiera natomiast ruchy i działania podejmowane na rzecz życia i rodziny, zachęcając media i wszystkich ludzi dobrej woli do unikania wszelkiej działalności, które mógłby w nie uderzać.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

1

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?