Abp Grzegorz Ryś: patrzcie na krzyż, bo w nim objawia się moc i mądrość Boża

(fot. youtube.com)

- Patrzcie na krzyż, bo w krzyżu objawia się moc i mądrość Boża - mówił dziś abp Grzegorz Ryś do kapłanów seniorów - mieszkańcach Domu Księży Emerytów przy parafii św. Wojciecha na łódzkich Chojnach.

 

Po Eucharystii arcybiskup udzielił księżom sakramentu namaszczenia chorych.

 

W homilii metropolita łódzki zauważył, że kiedy Pan Jezus mówi do faryzeuszy, że nie otrzymają już żadnego znaku, to nie mówi im, że już nic im nie da, tylko, że to, co otrzymają, będzie objawieniem Boga w krzyżu.

 

Bóg nie jest magikiem

 

- Patrzcie na krzyż, bo w krzyżu objawia się moc i mądrość Boża - tłumaczył arcybiskup. - Bóg nie jest magikiem. Bóg nie jest cudotwórcą. Bóg objawiony w Jezusie Chrystusie jest miłością. Miłością, mądrością i mocą objawioną krzyżu.

 

Taka jest moc Boga, która się objawia w krzyżu, tak jest mądrość Boga, która się objawia w krzyżu, taka jest miłość Boga, która się objawia w krzyżu - podkreślił.

 

Zaapelował także do kapłanów seniorów zebranych na liturgii. - Ważne jest, żeby się poddać temu, w jaki sposób Pan Bóg się nam objawia, żeby Mu dać swobodę, nie dyktować Mu jaki ma być. Nie podpowiadać Mu co ma robić.

 

Nie jesteśmy od tego, żeby zmieniać tę rolę. Nie Pan Bóg się do nas dostosowuje, ale my do Niego - zaznaczył arcybiskupŁódzki Dom Księży Emerytów przy ul. Wojciecha 3 został wybudowany w 2000 roku, aktualnie mieszka w nim 39 kapłanów, który po zakończeniu swojej posługi w parafiach, przebywają w nim na emeryturze. Dyrektorem DKE jest ks. kan. Robert Arndt.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

2.83

Liczba głosów:

6

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook