Bp Antoine Audo o sytuacji w Syrii: wola pokoju jest powszechna

(fot. BP KEP / youtube.com)

Większość Syryjczyków, a zwłaszcza tamtejsi chrześcijanie, nie podzielają opinii zachodnich mediów na temat wojny w ich kraju - uważa bp Antoine Audo, chaldejski ordynariusz Aleppo, a zarazem dyrektor syryjskiej Caritas.

 

Uczestniczy on w wizycie ad limina Kościoła chaldejskiego w Rzymie.


Zapewnia, że w Syrii jest niemal powszechna wola pojednania i pokoju. Niepokój szerzy jedynie niepokaźna mniejszość, która podtrzymuje wojnę w imię obcych Syrii interesów. Niepokojąca jest też postawa Turcji. Dlatego Syryjczycy z pewnymi obawami przyjęli wiadomość o wizycie tureckiego prezydenta Recepa Tayyipa Erdoğana w Watykanie, którego Franciszek przyjął 5 lutego.

 

- Kiedy widzimy, że papież przyjmuje Erdoğana, to zasadniczo nie jest to dla nas powodem do zadowolenia. Wierzę jednak, że Stolica Apostolska jest na tyle mądra, że nie wpadnie w pułapkę i nie pozwoli, by ją wykorzystano w celach propagandowych. Oczywiście, wszystkich trzeba szanować i wysłuchać, ale niezbędna jest również pewna dyskrecja, trzeba zachować zdrowy rozsądek, a także dążyć do poznania prawdy, pełnej prawdy - powiedział Radiu Watykańskiemu bp Audo.

 

Mówiąc o trwającej obecnie wizycie ad limina Kościoła chaldejskiego, bp Audo zauważył, że biskupi bardzo dobrze się do tej wizyty przygotowali. Przedstawili w Watykanie szczegółowe informacje na temat swych wspólnot. Dzięki temu Stolica Apostolska uzyskała bardzo szczegółowy obraz sytuacji chrześcijan na Bliskim Wschodzie.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

5

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

abuna 21:46:45 | 2018-02-09
Wojna to wielkie zlo spoleczne. Wojna w globalnym swiecie, to zlo globalne. Trwa juz ona kilkanascie lat na Bliskim Wschodzie. Kto jest za nia odpowiedzialny ? O co w niej chodzi ? O czyje i jakie interesy? Wiadomo juz dzisiaj, ze nie jest to „wiosna arabaska”, jak to probowano nam wytlumaczyć. ONZ tez nic na ten temat nie wie. Najwazniejsze pytanie jest bez odpowiedzi. Jak w takim razie skutecznie pomoc ludziom tej globalnej tragedii ?

Oceń 11 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook