Abp Grzegorz Ryś: nie można budować osobistej wiary obok Słowa Bożego

(fot. Łukasz Głowacki / MaskacjuszTV)

- Nie wyobrażam sobie, aby było możliwe budowanie osobistej wiary obok Słowa Bożego. Wiara rodzi się z tego, co się słyszy. A tym, co się słyszy jest Słowo Boga - mówił metropolita łódzki.

 
Akademia Nowej Ewangelizacji Alfa i Omega rozpoczęła swa działalność przy sanktuarium św. Antoniego z Padwy w Tomaszowie Mazowieckim. Gościem inauguracyjnego spotkania był abp Grzegorz Ryś
 

Abp Ryś zauważył, że istnieją dwa powody, dla których Biblia jest nieodzownym elementem człowieka, który chce przepowiadać i ewangelizować. - Nie wyobrażam sobie, aby było możliwe budowanie osobistej wiary obok Słowa Bożego. Przecież wiara rodzi się z tego, co się słyszy. A tym, co się słyszy jest Słowo Boga. Nie ma więc ewangelizacji, gdy nie ma osobistej wiary, osobistego spotkania z Bogiem w Słowie Bożym - podkreślił abp Ryś.

 

Zaznaczył, że Lectio Divina nie jest sposobem czytania Słowa Bożego, ale jest to "Czytanie Boże, poprzez które Bóg czyta moje życie przy pomocy Słowa". - To doświadczenie doprowadzi do tego, że nie będę czytał Biblii, aby dowiedzieć się czegoś o Bogu, ale po to, by dowiedzieć się czegoś z niej o sobie! - dodał metropolita.

 

Za bardzo ważny w przepowiadaniu Słowa Bożego uznał kerygmat, o którym powiedział, że jest odkryciem Kościoła budzącego się do ewangelizacji. - Bo jest to wydarzenie, Słowo, które ma swoją siłę. Ma swoją moc, z którą dociera do innych. - Słowo jest niezbędne do ewangelizacji, bo Kościół żyje mocą Słowa! - podkreślił łódzki metropolita.

 

Abp Ryś poinformował też, że w październiku w Tomaszowie Mazowieckim odbędzie się ogólnopolskie spotkanie Stowarzyszenia Alfa Polska. Będzie ono dostępne dla wszystkich, którzy otwarci są na ewangelizację. W październikowym spotkaniu udział wezmą wykładowcy i mówcy z Polski i zagranicy. - Już dziś na to spotkanie was zapraszam! - dodał metropolita łódzki.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.44

Liczba głosów:

36

 

 

Komentarze użytkowników (5)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

cristiada 23:20:48 | 2018-02-06
"To doświadczenie doprowadzi do tego, że nie będę czytał Biblii, aby dowiedzieć się czegoś o Bogu, ale po to, by dowiedzieć się czegoś z niej o sobie!"
Nie poznaję księdza arcybiskupa, dotąd nauczał jedynie o miłosiernym Bogu a teraz zamiast tego w jednym ze źródeł Objawienia każe odnajdywać prawdę o człowieku.
I bardzo dobrze.
Dowiemy się bowiem ,że jesteśmy grzesznikami ( słowo ostatnimi czasy wzgardzone).
Jak bowiem może smakować zupa miłosierdzia, gdy nie doprawi się jej przyprawą ludzkiej grzeszności?
Jak papierkowy , zupopodobny ersatz.
Jeśli jesteśmy grzesznikami, winniśmy pokutować, a więc współpracować z łaską Bożą a nie ograniczyć się do samej ufności w Boże miłosierdzie.
Wielkie dzięki księże arcybiskupie, nie wiem jednak co na to Franciszek, bo jakoś mi się widzi,że to nie bardzo po Jego linii, a może się mylę? 

Oceń 8 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

walek2011958 19:27:06 | 2018-02-06
Arcybiskup Ryś zna się na wszystkim?
Czy, aby nie popełnia gadulstwa?

Oceń 7 2 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

MR 14:12:33 | 2018-02-06
Jeśli Akademia ma akceptację bpa Rysia toi zgoda.

Oceń 2 12 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

WyjdzZNiegoLuduMoj 13:11:43 | 2018-02-06
Każdy zaintersowany uczestnictwem w Akademii niech zastanowi sie głeboko jaka Ewangelia będzia podczas warsztatów głoszona. Czy na pewno będzie to Ewangelia Jezusa Chrystusa. Bardzo łatwo, w dobrej wierze, pójśc drogą zła.
Już relacja i zdjęcia z Inauguracji tej Akademii budzą poważny niepokój (są dostępne na stronach archidiecezji łódzkiej).
Ogromny obraz "Jezusa",figurka "Maryji" - bardzo biblijne i ewangeliczne symbole, bardzo ...

Oceń 4 4 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook