W Portugalii powstaje pierwszy klasztor trapistek. Zamieszka w nim 10 włoskich mniszek

(fot. shutterstock.com)

W Portugalii, pozbawionej niemal całkowicie żeńskich zgromadzeń klauzurowych, powstaje pierwszy w tym kraju klasztor trapistek.

 

Będzie działał na terenie diecezji Bragança-Miranda, w północno-wschodniej części kraju. Jak poinformowały władze portugalskiej diecezji, pierwszy klasztor trapistek powstanie w miejscowości Palaçoulo koło Miranda do Douro.

 

W projektowanym klasztorze pod wezwaniem Świętej Maryi Matki Kościoła zamieszka dziesięć włoskich mniszek.

 

"Pochodzą one z klasztoru w Vitorchiano i zaczęły już naukę języka portugalskiego oraz studiowanie historii Kościoła w Portugalii" - napisały w komunikacie władze diecezji Bragança-Miranda.

 

Z informacji, które pod koniec ub.r. roku ujawnił bp José Cordeiro, ordynariusz diecezji Bragança-Miranda, wynika, że docelowo w klasztorze w Palaçoulo będzie mogło zamieszkać 40 sióstr ze zgromadzenia trapistek. Teren, na którym powstanie obiekt klasztorny zostanie wybudowany na terenach przekazanych przez miejscową parafię Świętego Michała, a także datków 25 mieszkańców portugalskiej miejscowości oraz środków przekazanych przez tamtejszą gminę.

 

- Bardzo się cieszymy z tej inicjatywy, która będzie "małym cudem" dla naszego regionu. Ostatnim klauzurowym zgromadzeniem byli tu benedyktyni. Żyli na terenie naszej diecezji przed 472 laty - przypomniał bp Cordeiro.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

12

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?