Kard. Hummes: to bez wątpienia wydarzenie historyczne

(fot. youtube.com)

To wydarzenie o głębokim znaczeniu i bardzo obiecujące dla całej Amazonii - tak o wizycie Papieża w Puetro Maldonado mówił kard. Claudio Hummes, przewodniczący Panamazońskiej Sieci Kościołów (Repam). 

 

Podkreślił, że wiąże się ona doskonale z przygotowaniami do przyszłego Synodu Biskupów poświęconego Amazonii, jaki odbędzie się w 2019 r.


W wywiadzie dla Radia Watykańskiego brazylijski hierarcha mówił także o oczekiwaniach mieszkańców dżungli amazońskiej na przyjazd Franciszka.

 

"Chciałem tu przybyć, aby was odwiedzić i wysłuchać. Aby być razem w sercu Kościoła" >>

 

"W czasie spotkań, jakie Repam odbył z ludnością tubylczą słyszeliśmy ich prośby, aby Kościół katolicki ich nie opuszczał i aby był jeszcze bardziej obecny poprzez swoich kapłanów misjonarzy w ich codziennym życiu. Mówili także, że ufają Kościołowi. (...) Narzekali jednak, że obecność misjonarzy jest mniejsza, niż kiedyś. Cieszyli się także z faktu, że Kościół broni i popiera ich prawa, walczy o ich godność, kulturę, prawo do nauki, ochrony zdrowia.

 

Przede wszystkim jednak potrzebują misjonarzy, którzy będą wśród nich oraz obrony ich praw, szczególnie prawa do ziemi. Tak więc, na spotkanie z Papieżem przyjdą ze swoimi oczekiwaniami i pragnieniami. Będzie to dla nich na pewno wyjątkowe doświadczenie - spotkać Ojca Świętego. Będą głęboko wdzięczni Papieżowi i radośni z faktu, że go widzieli z nadzieją, że ta wizyta na ziemi amazońskiej będzie błogosławieństwem Boga i umocnieniem dla wszystkich tych ludów" - powiedział kard. Hummes.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.84

Liczba głosów:

19

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook