Krwawy zamach w kościele w Meksyku, napastnik zasztyletował jedną osobę

(fot. shutterstock.com)

Krwawy zamach, jakiego dokonano w jednym z kościołów katolickich w Meksyku, wstrząsnął całym krajem. Na uczestników nabożeństwa w Ecatepec rzucił się z nożem 33-letni mężczyzna.

 

Napastnik zasztyletował jedną osobę - działającego we wspólnocie pomocnika duszpasterskiego i zranił kolejne cztery. Nożownik jest w rękach policji.


Ecatepec, niemal dwumilionowe miasto na przedmieściach stolicy kraju, odwiedził w lutym 2016 roku papież Franciszek i sprawował tam Mszę św., na którą przybyło milion wiernych. Połowa mieszkańców miasta żyje w skrajnym ubóstwie, była to więc papieska wizyta na "peryferiach".

 

W mieście nadal panuje przemoc. Ciągle pojawiają się doniesienia o porwaniach i morderstwach, w tym młodych kobiet. Podczas niedzielnej Mszy św. w Mieście Meksyk kard. Norberto Rivera wezwał do modlitw nie tylko za ofiary ataku w kościele ale również za polityków. Podkreślił, że to przecież od nich zależy budowanie gospodarki w taki sposób, aby uboga ludność milionowych miast otrzymała szanse wyjścia z ich beznadziejnej sytuacji.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook