Ksiądz zwrócił się do swoich parafian: takie zachowanie w samochodzie jest grzechem

(fot. shutterstock.com / Pushish Images)

Przekroczenie dozwolonej prędkości jest grzechem, z którego należy się wyspowiadać, ponieważ popełniając go, narażamy życie własne i innych.

 
Przypomniał o tym swoim parafianom z kościoła Santa Maria Assunta proboszcz, ksiądz Andrea Vena.
 
Wezwania do opamiętania się na szosie proboszcz zamieścił w ostatnim numerze biuletynu parafialnego. Nie wolno na niej rozwijać prędkości większej aniżeli dziewięćdziesiąt kilometrów na godzinę, co jest nagminne, a zdarzają się przypadki, że kierowcy rozpędzają się nawet do dwustu. 
 
Nie ukrywa, że prosili go o to również strażnicy miejscy, którzy mimo mandatów nie ukrócili jeszcze tego procederu. "Ponieważ zwracam się do chrześcijan naszej wspólnoty, przypominam, że naruszenie kodeksu drogowego, wystawiając na niebezpieczeństwo życie własne i innych, to grzech, z którego trzeba się wyspowiadać" - napisał ks. Vena.
 
Wyjaśnił, że czyni to "w duchu szczerej współpracy ze strażą miejską, która prosi o nadanie tej sprawie możliwie jak największego rozgłosu, pozostawiając ją każdemu do rozważenia w swoim sumieniu".
 
 
Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

2.21

Liczba głosów:

43

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Albertczyk 16:12:45 | 2018-01-15
No nie wiem... Ocziwyście, że prowadzenia samochodu w jakimkolwiek sposób narażający na niebezpieczenstwo osoby lub mienie jest grzechem, i to ciężkim. Ale samo przekroczenie dozwolonej prędkości może być zupełnie bezpiecznie, w żależności od innych warunków drogowych. I odwrotnie: nawet przestregając przepisy do milimetra można prowadzić w sposób niebezpieczny. Jeżeli sprawa byłaby taka prosta, prowadzeniem samochodu na niemeckich autobahn nie można było w ogóle grzeszyć!

Oceń 5 1 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?