Prymas Polak spotkał się z uchodźcami z Syrii. "Wszyscy jesteśmy braćmi i siostrami"

(fot. facebook.com/prymasowska)

"Wszyscy jesteśmy braćmi i siostrami" - powiedział abp Polak kierując swoje słowa do wiernych zgromadzonych na spotkaniu z uchodźcami w Sanktuarium MB w Markowicach.

 

"Jesteśmy już tutaj trzy lata. Na początku nie było łatwo, ale teraz... już pracujemy, znamy trochę język, mamy znajomych" - mówiła Carmen w trakcie spotkania.

 

W ramach działań fundacji Estera rodzina Salloumów przyjechała do Polski i skorzystała z gościny u jednej z polskich rodzin w Oławie, która zaopiekowała się uchodźcami z Syrii.

 

"Pewnego wieczoru, po przeczytaniu fragmentu Słowa Bożego, zamknąłem Biblię i powiedziałem żonie, że przyjmiemy rodzinę uchodźców z Syrii. (…)To była księga Jakuba. O tym, że nie możemy być biernymi obserwatorami" - powiedział w wywiadzie Tomasz Wilgosz, który przyjął uchodźców pod swój dach.

 

Podobnie jak w koncepcji tzw. korytarzy humanitarnych promowanej przez episkopat, Salloumowie dotarli z Syrii do Polski bezpieczną drogą, samolotem z Libanu dzięki fundacji Estera. Nie musieli przemierzać niebezpiecznej drogi przez morze.

 

Obecnie prowadzą restaurację we Wrocławiu, mały Adel chodzi do przedszkola. Wcześniej mieszkali w Homs, które zostało niemal całkowicie zniszczone w czasie działań wojennych (m.in. łącznie z domem Salloumów oraz szkołą, w której pracował pan Adel).

 

Z rodziną Salloumów spotkał się m.in. Prymas Polski, abp Wojciech Polak oraz ks. Jacek Dziel, rektor sanktuarium Matki Bożej w Markowicach, gdzie odbyło się spotkanie z udziałem uchodźców.

 

Wyraźnie widać, że Prymas był poruszony tym spotkaniem. Na filmie mówi o tym, jak należy traktować uchodźców przybywających do Polski oraz że należy modlić się za tych, którzy uciekają przed wojną i śmiercią oraz za tych, którzy wyjeżdżają ze swojej ojczyzny za chlebem. "Wszyscy jesteśmy braćmi i siostrami" - powiedział abp Polak.

 

Kościół Katolicki od 104. lat obchodzi w drugą niedzielę po uroczystości Objawienia Pańskiego Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. W niedzielę 14. stycznia br. w całej Polsce odbyły się Msze za uchodźców według specjalnego formularza (więcej informacji tutaj).

 

Obejrzyj wideo:

 

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.3

Liczba głosów:

81

 

 

Komentarze użytkowników (9)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Stick 19:22:00 | 2018-01-15
Jego bracia i siostry? Zawsze mówiłem, że on tylko pełni obowiązki Polaka ;)

Oceń 11 1 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

wiesia_klemens 15:53:28 | 2018-01-15
Była artykuł o nich w "Polityce"... nadal pan byznesmen opłaca im mieszkanie i świadczenia. Z 5 dorosłych osób pracują dwie...
 Jak długo beda tak pasozytować....

Oceń 10 4 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Tru Badur 15:50:42 | 2018-01-15
Bo wszyscy "antypomocowi" krzykacze krzyczą sobie tylko teoretycznie a tu jest praktyczna Ewangelia. :-) Prawda: stos, stick, asyz CzarnySzymon, andrzej-a i inni? Chwała Bogu za ludzi, którzy zamiast "walczyć z napływem migrantów" pyskowaniem w internecie, żyją Ewangelią na codzień!  

Oceń 5 21 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

KeyPi 13:19:23 | 2018-01-15
Artykuł ma już godzinę a jeszcze bez komentarzy? Szok.

Oceń 9 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook