Bp Bode: Kościół powinien wziąć pod uwagę możliwość błogosławienia par homoseksualnych

(fot. KircheTV / youtube.com)

Wiceprzewodniczący Niemieckiej Konferencji Biskupów, bp Franz-Josef Bode, w wywiadzie dla regionalnej gazety "Neue Osnabrücker Zeitung", wezwał do dyskusji na temat możliwości błogosławienia związków homoseksualnych.

 

Jak podaje portal Life Site News, punktem wyjścia w tej dyskusji był wywiad, jakiego niedawno udzielił niemieckiemu dziennikowi "Herder Korrespondenz" przewodniczący Niemieckiego Episkopatu oraz papieski doradca, kardynał Reinhard Marks. Hierarcha zaznaczył w nim, że Kościół Katolicki powinien "ponownie przemyśleć" swoje nauczanie na temat seksualności. Według kard. Marksa, trudno jednoznacznie oceniać, czy ktoś żyje w stanie grzechu ciężkiego, czy nie. Dodał on również, że zawsze bardzo ważne jest branie pod uwagę konkretnych przypadków oraz towarzyszących im okoliczności.

 

Bp Bode, na łamach "Neue Osnabrücker Zeitung" stwierdził, że powinniśmy omówić kwestię związków homoseksualnych w Kościele "bardziej szczegółowo" i że nie wolno w tym temacie milczeć. Według niego, Kościół powinien wziąć pod uwagę możliwość "błogosławienia" par homoseksualnych, ale nie należy tego mylić z udzielaniem im ślubu.

 

Hierarcha zadaje również pytanie, co Kościół Katolicki ma dzisiaj do zaoferowania ludziom ze skłonnościami homoseksualnymi, w jaki sposób "towarzyszy im pastoralnie i liturgicznie" oraz czy nie można szukać w takich związkach pozytywów. "Czy nie ma w nich (tj. relacjach między osobami homoseksualnymi) wystarczająco dużo pozytywów, dobra i prawości, abyśmy byli wobec takich sytuacji bardziej sprawiedliwi?" - czytamy w Life Site News.

 

Portal podaje, że nie jest to pierwsza dyskusja dotycząca homoseksualistów w Kościele, jaką zapoczątkował bp Bode. W 2015 roku stwierdził on, że to "realia życiowe" powinny być źródłem informacji dla prawd dogmatycznych i moralnych.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.07

Liczba głosów:

237

 

 

Komentarze użytkowników (15)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

tomasz.t1 15:58:48 | 2018-02-07
Ten purpurat, wilk w owczej skorze, powiniec zostac za takie poglady automatycznie ekskomunikowany. Anatema sit! Kosciol to nie klub gejow, tylko wspolnota wierna Chrystusowi. Moralnosc pochodzi z gory, z Objawienia: 'Swietymi badzcie, bo Ja jestem swiety' -mowi Pan. Kto ludzi o tak wykoslawionych pogladach uczynil kardynalami Kosciola? Pozdrawiam.

Oceń 2 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Tadeusz_25 23:18:24 | 2018-01-11
Czy ten pan przebrany za duchownego wogle czytał Pismo Święte?

Oceń 36 4 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

stos 22:54:39 | 2018-01-11
Amoris Laetitia ma swe konsekwencje.
Schizmatycy niemieccy dobrze to odcztują.
Trwa ostateczna walka między Bogiem i diabłem o małżeństwo 

Oceń 40 5 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Marco 22:47:52 | 2018-01-11
Dlaczego ten pan (bo nie jest już buskupem) nie został ekskomunikowany?

Oceń 38 3 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

xyzt 22:17:16 | 2018-01-11
Bp Bode: "Kościół powinien wziąć pod uwagę możliwość błogosławienia par homoseksualnych" ...
Ja: ... aby zachęcić pozostałych wiernych do rozważenia przejścia na homoseksualizm.

Oceń 33 5 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

qwass33 21:02:28 | 2018-01-11
Biskupi sieją zgorszenie, za nic mają Pismo: "Biada światy z powodu zgorszeń! Muszą wprawdzie przyjść zgorszenia, lecz biada człowiekowi, przez którego dokonuje się zgorszenie" Mt 18,7
Jezuicki portal Denon, powinien to skomentować, wygląda to na promowanie gejostwa.

Oceń 41 4 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

sagneale 21:00:18 | 2018-01-11
Matko jedyna, co tu się odwala :o W takim tempie dialogu ze światem w ciągu najbliższych kilkunastu lat Kościół się rozpadnie na drobne kawałeczku. I nie będzie to schizma, tylko po prostu rozpad, gdzie każdy będzie robił co uzna za stosowne.

Oceń 45 4 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

bonaventura 20:41:37 | 2018-01-11
Jakie jest stanowisko w tej sprawie deonu i polskich jezuitów ? Nie stać was na komentarz ? Dlaczego tchórzliwie milczycie ?

Oceń 55 3 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

jan.antoni.klys 19:34:59 | 2018-01-11
Chryste Panie! Zmiłuj się, bo nie wiedzą, co czynią.

Oceń 46 5 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

ptgalik777 18:43:45 | 2018-01-11
Jezuici w Australli i USA mocno wzięli się za promocję homoseksualizmu w kościele. Widzę, że ich współbracia robią to samo od kilku lat w Polsce. A  co na to Pismo Święte, które potępia homoseksualizm? Co jest ważniejsze - Biblia, czy widzimi się biskupów?

Oceń 56 12 odpowiedz

Pokaż więcej komentarzy

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook