Apel obrońców życia: NIE dla in vitro

Obrońcy życia zwracają się do ludzi dobrej woli, by starali się wpłynąć na parlamentarzystów i przekonać ich do całkowitego zakazu stosowania procedury in vitro oraz do poparcia naprotechnologii. Apelują o wysyłanie listów, faxów, emaili do Marszałka Sejmu RP i Marszałka Senatu RP oraz parlamentarzystów z danych okręgów wyborczych, a także o prowadzenie rozmów z politykami.


Publikujemy treść apelu:

 

Media informują, że w najbliższej przyszłości w Sejmie podjęte zostaną prace nad ustawowymi regulacjami dotyczącymi procedury in vitro. Procedura in vitro mimo ukierunkowania na szlachetny cel: poczęcie i urodzenie dziecka jest strukturalnie związana z niszczeniem
życia poczętych istot ludzkich.

 

Według informacji podawanych przez zachodnie ośrodki medyczne: od 60 do 95 proc. poczętych metodą in vitro dzieci ginie przed narodzeniem, zaś u tych, które się urodzą występuje kilkakrotnie więcej różnych wad wrodzonych niż u dzieci poczętych drogą naturalną.


W czasie tej procedury wielokrotnie dochodzi do naruszenia osobowej godności ludzkiej małżonków i poczętych istot ludzkich.

 

Współczesna medycyna wypracowała etyczną, efektywną i stosunkowo tanią metodę pomocy bezdzietnym małżonkom – naprotechnologię, która jest już z powodzeniem wprowadzana w Polsce. Trzeba mocno podkreślić, że metoda in vitro jest nie tylko głęboko nieetyczna, ale po prostu jest niepotrzebna.

 

Jako obrońcy życia i praw rodziny wielokrotnie zwracaliśmy się do naszych Parlamentarzystów z apelami o wprowadzenie całkowitego zakazu procedury in vitro, promowanie i refundowanie z NFZ naprotechnologii.

 

W obliczu zbliżającej się debaty parlamentarnej apelujemy tym razem do wszystkich ludzi dobrej woli o podjęcie obywatelskich działań ukierunkowanych na posłów i senatorów celem przekonania ich do konieczności wprowadzenia zakazu in vitro i poparcia naprotechnologii.

 

Apelujemy o wysyłanie odpowiednich listów, faxów, emaili do Marszałka Sejmu RP i Marszałka Senatu RP oraz Parlamentarzystów ze swoich okręgów wyborczych.

Apelujemy także o przeprowadzanie rozmów osobistych lub telefonicznych z Parlamentarzystami.

 

Ufamy, że dzięki zaangażowaniu obywatelskiemu wielu ludzi dobrej woli, nasz Parlament przyjmie właściwe, służące autentycznie życiu i godności człowieka rozwiązanie prawne: zakaże in vitro i wesprze naprotechnologię.

 

W imieniu Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia

dr Paweł Wosicki – prezes Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia
dr inż. Antoni Zięba – viceprezs Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia
Anna Dyndul – sekretarz Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia
 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

felo 14:24:44 | 2010-10-09
http://www.proinvitro.pl/co-to-jest-naprotechnologia

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook