Ponad 1 mln pielgrzymów przybędzie na papieską Mszę św. w Peru

(fot. Boris Stroujko / Shutterstock.com)

Ponad milion pielgrzymów weźmie udział w Mszy św. sprawowanej 21 stycznia przez papieża Franciszka w bazie wojskowej "Las Palmas" na przedmieściach Limy.

 

Jedna z największych uroczystości podczas wizyty papieskiej zorganizowana zostanie na terenie o powierzchni 27 hektarów.


Jak ujawnił Roberto Gomez, burmistrz gminy w Santiago de Surco, na której znajduje się baza, zakończonych zostało już 70 proc. prac przygotowawczych do wizyty Franciszka. Wyjaśnił, że z powodu dużej liczby osób konieczne było zaplanowanie większej o sześć liczby wejść na teren obiektu. Będzie ich tam łącznie 17.

 

- Nie przewidujemy możliwości wjazdu samochodów na teren bazy, dlatego wierni będą mogli dotrzeć tam jedynie pieszo lub za pośrednictwem środków transportu publicznego - dodał Roberto Gomez.

 

Franciszek dotrze do Peru z Chile 19 stycznia. Pierwszego dnia spotka się m.in. z przedstawicielami plemion indiańskich Ameryki Południowej. Wydarzenie odbędzie się w Puerto Maldonado.

 

Msza w bazie wojskowej "Las Palmas" odbędzie się w godzinach popołudniowych 21 stycznia. Będzie ostatnim przed wylotem do Rzymu wydarzeniem w trakcie pobytu papieża w Peru.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?