Prymas Polski odprawi Mszę za uchodźców. Będzie transmitowana przez TVP Polonia

(fot. Tomasz Koryszko / KUL)

Arcybiskup Wojciech Polak w niedzielę 14 stycznia odprawi Mszę w parafii pw. Zwiastowania NMP w Inowrocławiu. Prymas posłuży się formularzem mszy za uchodźców i wygnańców.

 

Msza rozpocznie się o godzinie 13:00.

 

 

Wcześniej abp Polak pozytywnie wyraził się o pomyśle organizowania Mszy odprawianej według specjalnego formularza: «Kościół proponuje nam formularz Mszy św. za uchodźców i wygnańców. Przywołuje on słowa szczególnej i niezwykle wymownej modlitwy: "Wszechmogący Boże, dla Ciebie nikt nie jest obcy i nikogo nie pozbawiasz swej pomocy (…) nam daj serca czułe na potrzeby ubogich i przybyszów". Serdecznie zachęcam, abyśmy w naszych parafiach posługiwali się tym formularzem, zwłaszcza w te dni, w których Kościół modli się za tych, którzy uciekając przed wojną i prześladowaniem musieli opuścić swoją Ojczyznę, swój dom i za tych, którzy w drodze do lepszego świata stracili życie».

 

Z kolei bp Krzysztof Zadarko, przewodniczący Rady ds. Migracji, Turystyki i Pielgrzymek w ramach KEP, odprawi Mszę w koszalińskiej katedrze o godzinie 10:00.

 

"Bardzo się cieszę, że taka inicjatywa powstała. Zachęcam wszystkich księży, żeby 14 stycznia odprawili mszę świętą według formularza "Mszy za uchodźców i wygnańców". Najlepiej byłoby, gdyby ta modlitwa zakorzeniła się w naszych wspólnotach parafialnych i wracała cyklicznie co jakiś czas" - napisał biskup Zadarko.

 

Wczoraj rzecznik Episkopatu, ks. Paweł Rytel-Adrianik w oficjalnym komunikacie potwierdził, że wszyscy biskupi diecezjalni w Polsce wyrazili zgodę na odprawienie Mszy według formularza Mszy za uchodźców i wygnańców.

 

«Przypominamy, że w Mszale Rzymskim przewidziana jest możliwość użycia formularza "Mszy za uchodźców i wygnańców" (Mszał Rzymski, s. 161’’-162’’) "na polecenie lub za zgodą biskupa diecezjalnego" (zob. Ogólne Wprowadzenie do Mszału Rzymskiego, nr 373-374). Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy jest dobrą okazją, aby skorzystać z tej możliwości, na co zgodę wyrazili wszyscy biskupi diecezjalni w Polsce» - czytamy w komunikacie.

 

* * *

 

14 stycznia 2018 roku, w niedzielę, obchodzony jest Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. To dobra okazja, żeby w naszych parafiach, wspólnotach i kościołach pomodlić się za tych, którzy z różnych powodów szukają miejsca do życia w pokoju i bezpieczeństwie.
 
Dotrzyjmy z wyjątkową modlitwą i specjalnym formularzem Mszy świętej do wszystkich, przede wszystkich księży.
 
Więcej informacji znajdziesz tutaj:
 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.23

Liczba głosów:

138

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook