Kraków: abp Jędraszewski kolędował z diecezjanami w tramwaju

(fot. diecezja.pl)

W niedzielę po południu abp Marek Jędraszewski udał się w podróż świątecznym tramwajem, który jeździł po ulicach Krakowa.

 

W pojeździe panowała niezwykła atmosfera, ponieważ wszyscy podróżni wspólnie śpiewali kolędy i pastorałki.
Zielony tramwaj oświetlony kolorowymi lampkami i napisem "Wesołych Świąt Bożego Narodzenia" wyruszył po południu z Placu Wszystkich Świętych.

 

 

Metropolita krakowski został przed wejściem do pojazdu powitany przez Trzech Króli z symbolicznymi darami.

 

- Cieszę się bardzo, że zaprosiliście mnie do tego niezwykłego tramwaju i że mogę razem z wami śpiewać polskie kolędy, które mówią, że Pan Bóg zesłał nam swojego Syna, a On się narodził jako małe dziecko w Betlejem i cały świat swoim przyjściem napełnił wielką radością - powiedział hierarcha, zaznaczając, że choć wydarzyło się to ponad 2 tys. lat temu, wciąż jest to powód do wielkiego szczęścia.

 

 

Jak ocenił, kolędy i pastorałki są wielkim przejawem radości z narodzenia Chrystusa.

 

- W takiej formie jeszcze nie miałem okazji kolędować. To cudowne móc śpiewać z małymi kolędnikami i dzielić się tym wewnętrznym szczęściem z całym miastem - przyznał.

 

Metropolita dodał również, że kolędowanie to ważna tradycja rodzinna, którą trzeba podtrzymywać.

 

- Pięknie jest, jeśli podczas spotkań świątecznych są osoby, które grają na instrumentach. To ożywia wspólne śpiewanie, a przede wszystkim jest to, do czego Jan Paweł II swoim przykładem bardzo zachęcał - by śpiewać, być razem i w ten sposób dziękować Panu Bogu, że zesłał nam swojego Syna. Wspólne śpiewanie kolęd jest piękną wspólnotową modlitwą - stwierdził.

 

Oprawę muzyczną wydarzenia zapewnili uczniowie Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. F. Chopina w Krakowie.

 

- To bardzo dobry pomysł. Tramwaj na co dzień kojarzy się z zabieganiem i pracą. Dziś jest inaczej - można w nim chwilę odetchnąć i rozkoszować się przedłużeniem świątecznej atmosfery - powiedziała pani Wiktoria.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.5

Liczba głosów:

32

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook