"Naszym chrześcijańskim obowiązkiem jest czynić to, co możliwe na rzecz uchodźców"

(fot. Dom Formacyjny Ruchu Światło-Życie Wisła Jawornik / YouTube.com)

Naszym chrześcijańskim obowiązkiem jest czynić to, co możliwe na rzecz uchodźców - pisze metropolita katowicki abp Wiktor Skworc.

 

W liście do diecezjan z okazji uroczystości Świętej Bożej Rodzicielki i Światowego Dnia Pokoju przypomina o zaangażowaniu diecezji w program na rzecz Syrii "Rodzina rodzinie".


Metropolita katowicki zapewnia, że "w jedności z całym Kościołem powszechnym będziemy 14 stycznia obchodzili Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy". Przytaczając tytuł orędzia papieża Franciszka ogłoszonego z tej okazji, który brzmi: "Przyjmować, chronić, promować i integrować imigrantów i uchodźców" abp Skworc zapewnia, że istnieje możliwość udzielania adekwatnej pomocy migrantom i uchodźcom.

 

"Możliwe jest udzielanie uchodźcom modlitewnego wsparcia i materialnej pomocy w ramach działań Caritas Polska i Fundacji Papieskiej "Kościół w potrzebie", które pomagają w środowiskach uchodźców w ich zagrożonych ojczyznach lub w krajach aktualnego przebywania" - pisze abp Skworc w liście do diecezjan.

 

Hierarcha wspomniał także o zaangażowaniu wszystkich parafii archidiecezji katowickiej w program pomocowy Caritas "Rodzina Rodzinie", działający na rzecz rodzin w Syrii.

 

"Aktualnie - jako Kościół na Górnym Śląsku - zamierzamy zaangażować się w pomoc dzieciom w syryjskim Aleppo" - pisze metropolita katowicki.

 

Metropolita katowicki zachęca także w liście do odnowienia nabożeństw z modlitwą o powołania i za powołanych w pierwsze czwartki miesiąca.

 

"Bracia i Siostry! Serdecznie Was proszę, trwajcie na modlitwie, aby nigdy nie zabrakło tych, którzy wielkodusznie odpowiedzą na wezwanie powołującego Jezusa Chrystusa: 'Pójdź za mną!' Wspierajcie i ochraniajcie żeńskie i męskie powołania do życia według rad ewangelicznych, do wyłącznej służby sprawie Królestwa Bożego i Ewangelii" - zachęca abp Skworc.

 

1 stycznia jest obchodzony w kalendarzu liturgicznym jako uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Jest to także Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Z tej okazji swoje orędzie wystosował papież Franciszek. Również metropolita katowicki skierował do wiernych archidiecezji katowickiej tradycyjne Słowo na Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i Światowy Dzień Pokoju.

 

 

 

*  *  *

 

14 stycznia 2018 roku, w niedzielę, obchodzony jest Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. To dobra okazja, żeby w naszych parafiach, wspólnotach i kościołach pomodlić się za tych, którzy z różnych powodów szukają miejsca do życia w pokoju i bezpieczeństwie.
 
Dotrzyjmy z wyjątkową modlitwą i specjalnym formularzem Mszy świętej do wszystkich, przede wszystkich księży.
 
Więcej informacji znajdziesz tutaj:
 
 
 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.11

Liczba głosów:

236

 

 

Komentarze użytkowników (5)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

gazetamurckowianka 13:06:32 | 2018-01-02
Marek Szkodło, katowicki biskup pomocniczny: "Prawdziwy mężczyzna jest kobietą". W rozmowie z gazetą murckowianka nie zgadza się z nim anonimowy proboszcz przywrócony do łask przez abpa Skrworca. "To są marzenia nie do spełnienia. Prawdziwy mężczyzna powinnien dostać conajmniej raz w tygodniu szmatą w twarz od żony. Bez tego gubi się jak biskup Szkudło, bredzi i nie będzie porządnym mężczyną" - tłumaczy.

Oceń 1 14 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

MarzenaD 12:46:18 | 2018-01-02
Przecież nasi kardynałowie, biskupi, arcybiskupi mogą dać przykład, do siebie, do swoich pałaców przyjąć po10-20 takich osób, dac radę min. rok i świecić przykładem. Przykłedem, nie słowami.

Oceń 69 18 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook