Uznano cud, który prowadzi do kanonizacji papieża Pawła VI

Vatican Insider
(fot. Natalia Deriabina / shutterstock.com // Vatican City (picture oficial of pope) [Public domain], via Wikimedia Commons)

Lekarze i teologowie dają zielone światło. Czy podczas przyszłorocznego synodu papież Paweł VI zostanie ogłoszony świętym?

 

Włoski tygodnik "La voce del popolo" informuje, że teologowie z Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych 13 grudnia uznali cud przypisywany wstawiennictwu papieża Pawła VI.

 

Cud wiąże się z narodzinami dziewczynki o imieniu Amanda, która pochodzi z Werony. W 2014 jej mama donosiła ciążę, choć jej łożysko było pęknięte.

 

Papież Franciszek beatyfikował swojego poprzednika 19 października 2014 roku, zwieńczając w ten symboliczny sposób nadzwyczajny Synod Biskupów dotyczący rodziny.

 

"Coraz więcej się o tym mówi, kolejne kroki są szybko podejmowane. Wszystko wskazuje na to że w 2018 roku nastąpi kanonizacja Pawła VI" - informuje gazeta wydawana w diecezji Brescia, gdzie urodził się przyszły papież Giovanni Battista Montini.

 

Matka Amandy z Werony, która znajdowała się w krytycznym stanie, kilka dni po beatyfikacji Pawła VI, udała się do znajdującego się w Brescii sanktuarium Santa Maria delle Grazie by pomodlić się o wstawiennictwo nowo beatyfikowanego papieża. Szczęśliwie donosiła ciążę i urodziła zdrową córeczkę.

 

To zdarzenie po konsultacjach z komisją lekarzy i teologów, uznano za przesłankę do podjęcia dalszych kroków w procesie kanonizacyjnym. Watykaniści przewidują, że w związku z uroczystym charakterem przyszłego Synodu Biskupów w Rzymie (3-28 października 2018 roku), jego zakończenie będzie również datą przyszłej kanonizacji papieża Pawła VI.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.71

Liczba głosów:

51

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook