Abp Ryś spotkał się z uchodźcami. "Dobrze jest być tu z nimi"

(fot. archidiecezja.lodz.pl)

- Trzeba tym ludziom życzyć, żeby znaleźli dom, żeby mogli tu, na miejscu, pozostać sobą - powiedział metropolita Łódzki podczas spotkania z uchodźcami w Polsce.

 

Abp Grzegorz Ryś przyjechał do Grotnik pod Łodzią, aby złożyć życzenia świąteczne uchodźcom z ośrodka dla cudzoziemców. Większość przebywających tam osób to Czeczeńcy

 

- Dobrze jest być tu z nimi, w tym świątecznym czasie, zobaczyć jak żyją, posłuchać ich. Zwłaszcza, że często w przestrzeni publicznej rozmowa o uchodźcach, to rozmowa o kimś, kogo się nigdy nie widziało, o życiu kogo nie mamy pojęcia. A przecież to konkretni ludzie, rodziny z małymi dziećmi - powiedział metropolita łódzki.

 

(fot. archidiecezja.lodz.pl)

 

Podczas spotkania nie zabrakło wspólnej modlitwy i paczek z prezentami, które ochoczo pakował sam ksiądz arcybiskup.

 

(fot. archidiecezja.lodz.pl)

 

- Trzeba tym ludziom życzyć, żeby znaleźli dom, żeby mogli tu, na miejscu, pozostać sobą, zachować swoją tradycję, swoje zwyczaje, swoje rozumienie życia, swoją hierarchię wartości. I żeby z całym tym swoim bogactwem znaleźli zrozumienie wśród sąsiadów. Trzeba im życzyć, żeby doświadczyli tego, o czym ciągle w te święta mówimy, czyli prawdziwego pokoju - mówił hierarcha po złożeniu życzeń przebywającym w ośrodku uchodźcom.

 

(fot. archidiecezja.lodz.pl)

 

- A pokój jest nie tam, gdzie jest jednorodność, ale tam, gdzie jest pojednana ze sobą różnorodność - zakończył abp Ryś.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.1

Liczba głosów:

893

 

 

Komentarze użytkowników (16)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Adam80 23:04:39 | 2017-12-18
Tak trudno wam zrozumieć że ci uchodźcy (rośli) mężczyźni z iphonami są przyjmowani do Europy tylko po to by wprowadzić tu Islam? Czemu Arabia Saudyjska płaci Niemcom i Francji za przyjmowanie tych ludzi? Czemu nikt ich nie weryfikuje, chodź wiadomo że część z nich jest terrorystami z Isis? Tu nie chodzi o niechęć do drugiego człowieka, ale o zwykłą naiwność bo za kilka lat nasze dzieci będą musiały wybrać Islam bądź śmierć, Biskup Ryś nie ma nic do stracenia i plecie kompletne bzdury aby zaistnieć w mediach. Tym ludziom trzeba pomagać ale nie w Europie

Oceń 17 1 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

WDR 20:47:06 | 2017-12-18
Uciekli z Czeczenii czyli od Putina.

I pomyśleć, że tylko w sprawie Smoleńska Putin zachował się jak dżentelman, tak że D.Tusk zostawił mu wrak, śledztwo...

Oceń 36 5 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Adam80 11:09:17 | 2017-12-18
Trzeba pomagać im w swoich państwach, jak nauczał Pan Jezus, bispkup zapomniał chyba o czym była przypowieśc o Samarytaninie?

Oceń 44 15 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Pokaż więcej komentarzy

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook