Abp Hoser: idąc z Maryją nie musimy się obawiać o przyszłość Kościoła

(fot. youtube.com)

Idąc z Maryją nie musimy się obawiać o przyszłość Kościoła - podkreślił abp Henryk Hoser w czasie uroczystości patronalnych Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Loretańskiej. Z okazji wspomnienia przewodniczył on dziś uroczystej mszy św. w Rembertowie, gdzie siostry mają swoje wydawnictwo.

 

W homilii abp Hoser zwrócił uwagę na bogactwo kultu maryjnego przestrzegając przed swego rodzaju ‘schizofrenią mariologiczną’. - Jesteśmy odpowiedzialni za poprawność kultu. Nie możemy zapominać, że Matka Boża jest jedna choć czczona w różnych wizerunkach. Potrzeba zatem wydobywać z każdej z postaci całość dogmatu maryjnego - zaapelował duchowny.

 

Przypominając, że Maryja jest Matka Kościoła abp Hoser zachęcał do zawierzenia Jej losów świata. - W czasach, które jak wiadomo są naznaczone milczącą apostazją wielu osób, musimy liczyć na Jej przemożną opiekę nad ludzkością by nas uratowała od czegoś gorszego niż obecnie możemy obserwować, kiedy to piekło będzie zawiadywać ludzkością a Królestwo Boże będzie marginalizowane - powiedział biskup senior diecezji warszawsko-praskiej.

 

Przypomniał jednocześnie, że mimo trudności i prześladowań, jak zapowiedział Jezus Chrystus - Kościół nigdy nie będzie zniszczony. Na tym opiera się cała nasza nadzieja - powiedział abp Hoser.

 

Kult Pani Loretańskiej jest najstarszych kultem maryjnym skupiającym w sobie wszystkie inne. Wywodzi się z sanktuarium domu Najświętszej Maryi Panny w Loreto. Jak podaje tradycja, jest to dom z Nazaretu, w którym Archanioł Gabriel pozdrowił przyszłą Matkę Boga i gdzie Słowo stało się Ciałem.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.52

Liczba głosów:

25

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook