"Bajka masajska" - wystawa fotografii dla osób bezdomnych

(fot. shutterstock.com)

Już od najbliższego czwartku osoby bezdomne będą mogły zwiedzać wystawę zatytułowaną "Bajka masajska". Wydarzenie zorganizowało Dzieło Pomocy św. Ojca Pio we współpracy z fotografem Maciejem Cieślakiem oraz wolontariuszami Góry Dobra.


Osoby bezdomne będące pod opieką Dzieła Pomocy św. Ojca Pio często mają okazję uczestniczyć w wydarzeniach kulturalnych w ramach różnych grup wsparcia.

 

Bez domu nie znaczy bez pasji

 

- Bez domu nie oznacza bez pasji. Zależy nam na tym, by oprócz zaspokajania podstawowych potrzeb - możliwości kąpieli, wymiany czy wyprania odzieży - otwierać się również na wyższe potrzeby wszystkich tych, którzy do nas przychodzą - mówi Justyna Nosek z organizacji.

 

Ekspozycję pt. "Bajka masajska" będzie można oglądać do końca grudnia na II piętrze budynku Dzieła przy ul. Smoleńsk. Będzie się na nią składać 27 czarno-białych fotografii Macieja Cieślaka, tworzących ilustrację opowieści o chłopcu imieniem Orinka, usłyszaną przez autora przy ognisku w jednej z kenijskich wiosek.

 

Jak oceniają organizatorzy, zdjęcia przedstawiające życie Afrykańczyków tylko na pierwszy rzut oka są odległe od polskiej rzeczywistości. - Wystawa ukazuje jednak wartości i wątki wspólne ludziom wszystkich szerokości geograficznych, niezależnie od koloru skóry czy stanu posiadania.

 

Prawie wszystko o bezdomności >>

 

Mamy nadzieję, że w historia afrykańskiego chłopca - jego trud, praca nad sobą i pokonywanie ograniczeń - da wiele do myślenia wszystkim odwiedzającym wystawę - zaznacza Nosek.Osoby bezdomne będą mogły również zobaczyć się z autorem wystawy.

 

Spotkanie rozpocznie się w czwartek, 7 grudnia o godz. 15.00. - Dotychczas podopieczni mieli okazję uczestniczyć w spotkaniach z krakowskimi aktorami - Krzysztofem Globiszem i Maciejem Małysą, a także w seansach filmowych organizowanych przez grupę wsparcia "Loretanin". Spotkanie z fotografem będzie dla nich nowością - podkreśla Nosek.

 

Dzieło Pomocy św. Ojca Pio od 13 lat towarzyszy osobom bezdomnym w drodze do samodzielnego życia, świadcząc wsparcie doraźne, socjalne, psychologiczne, zawodowe i prawne. Od 2016 r. grupa Góra Dobra gromadząca wolontariuszy Światowych Dni Młodzieży organizuje w Dziele wydarzenia kulturalne dla osób bezdomnych: koncerty, przedstawienia teatralne i seanse filmowe.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.57

Liczba głosów:

7

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook