Meghan Markle przyjmie chrzest przed ślubem z Księciem Harrym

(fot. PAP/EPA/FACUNDO ARRIZABALAGA)

Jak poinformował królewski dwór Meghan Markle zdecydowała się przyjąć chrzest w Kościele anglikańskim, którego zwierzchnikiem jest Królowa Elżbieta. Pojawiają się również pierwsze szczegóły dotyczące ceremonii.

 

Pierwszy mąż Meghan Markle, Trevor Engelson, był Żydem i związek ich związek został zawarty zgodnie z prawem i tradycją judaizmu. Chodziły więc pogłoski, że przyszła żona Księcia Harrego jest Żydówką. Spekulacje na ten temat trwały jeszcze przed oficjalnym ogłoszeniem zaręczyn. Meghan Markle jest jednak protestantką tak, jak jej rodzice. Ponadto uczyła się także w katolickim liceum.

 

Dwór poinformował, że Meghan pragnie przyjąć chrzest i być członkiem tego samego Kościoła, co jej książe. Stanie się to przed ślubem, aby mogli go ważne zawrzeć w wyjątkowym miejscu.

 

(fot. Aurelien Guichard [CC BY-SA 2.0] via Wikimedia Commons)

 

Przyjęcie chrztu w Kościele anglikańskim jest też wyraźnym ukłonem w stronę Królowej Elżbiety. Babcia Księcia Harrego jest zwierzchnikiem tego Kościoła. Zgodnie z prawem i etykietą przyszłe dzieci pochodzące z małżeństw członków rodziny królewskiej muszą zostać wychowane w wierze anglikańskiej. Rekomendowane jest również, aby przyszła małżonka/małżonek przyjął taki chrzest.

 

Dwór zdradził również, że za zgodą królowej ceremonia odbędzie się w legendarnej kaplicy św. Jerzego w zamku Windsor. Ślub planowany jest na maj 2018 r., a koszty pokryje rodzina królewska.

 

(fot. Aurelien Guichard [CC BY-SA 2.0] via Wikimedia Commons)

 

Kaplica św. Jerzego jest jednym z ważniejszych miejsc kultu w Kościele anglikańskim. W jej podziemiach są groby królewskie, a od XV wieku nadawane jest tam również najwyższe odznaczenie brytyjskie, czyli Order Podwiązki.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

2.92

Liczba głosów:

13

 

 

Komentarze użytkowników (2)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

slawrus 09:48:30 | 2017-11-30
Nie do końca rozumiem. Jeśli jest protestantką, to jej chrzest w Kościele anglikańskim powinien być ważny. Tak jak ważny by był również w katolickim (swoją drogą, jak chodziła do liceum nie będąc ochrzczoną?).

Oceń 5 1 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook