Parafianie w Turcji nie chcą słyszeć o odjeździe ich księdza po 52 latach

(fot. shutterstock.com)

80-letni włoski salezjanin, ksiądz Felice Suriano, otrzymał od przełożonych polecenie, by po 52 latach opuścił Turcję i przeniósł się do Ziemi Świętej.

 
W klasztorze Bajt Jimal ma zastąpić 94-letniego współbrata, opiekującego się znajdującym się tam grobem świętego Szczepana, pierwszego męczennika. Tureccy parafianie włoskiego księdza nie chcą słyszeć o jego odjeździe. Odroczyć go próbuje także miejscowa diecezja katolicka.
 
Sam salezjanin pogodził się już z myślą, że po ponad pół wieku opuści Turcję i powróci tam, gdzie zaczynał swoją pracę: był kolejno w Betlejem, w Aleppo w Syrii oraz w Bejrucie. Do Stambułu przyjechał po raz pierwszy, gdy miał 21 lat. Zna biegle język turecki, podobnie zresztą, jak arabski. 
 
Włoska prasa pisze w sobotę wiele na jego temat, sugerując, że opuszczenie Turcji byłoby dla niego wielkim poświęceniem. Nie wynika to jednak ze słów samego salezjanina, który w Stambule musi pozostawić rower, będący jego jedynym środkiem lokomocji w tureckiej metropolii. W Ziemi Świętej, jak uważa, nie będzie mu już potrzebny.
 
 
Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4

Liczba głosów:

5

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook