Abp Grzegorz Ryś o zmarłym legendarnym duszpasterzu hipisów [WIDEO]

W wieku 73 lat, po długiej chorobie, zmarł w piątek w Krakowie ks. Andrzej Szpak SDB - twórca i długoletni przewodnik pielgrzymki Młodzieży Różnych Dróg na Jasną Górę. 

 

Kapłan odszedł w otoczeniu współbraci, młodzieży i wychowanków, którzy do samego końca czuwali przy jego łóżku.

 

Ks. Szpak cieszył się szacunkiem i uznaniem wielu pokoleń młodzieży. Jeszcze w PRL, jako jeden z nielicznych duchownych, pomagał tym, którzy wpadli w uzależnienie od narkotyków.

 

Zmarł ks. Andrzej Szpak, legendarny duszpasterz hipisów >>

 

W pielgrzymki ze "Szpakiem" wyruszali ludzie, którzy na co dzień nie chodzili do kościoła i nie uznawali żadnych autorytetów. "Pewien reżyser filmowy, który rejestrował kiedyś pielgrzymkę, zapytał mnie: Szpaku, co jest?! Tam sobie ktoś przyćpał, tu z dziewczyną się kocha, palą papierosy, no i jak ty na to reagujesz? A ja mu powiedziałem: jestem tu po to, żeby ich rozgrzeszać" - wspominał ich duszpasterz.

 

Felieton o ks. Szpaku: Owce bez pasterza >>

 

Arcybiskup Grzegorz Ryś, odprawiając w niedzielę Mszę Świętą w Światowy Dzień Ubogich, poinformował zebranych wiernych, że odprawia ją w intencji zmarłego księdza. Tak wspomina duszpasterza hipisów: 

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3

Liczba głosów:

19

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

shamandalie23 20:06:29 | 2017-11-20
Pragnę sprostować - zmarł w sobotę. Oprócz hipisów prowadził również Chór i Orkiestrę Echo Sacrosongu, które było jedynym Echem tych Sacrosongów organizowanych w latach 70, w których uczestniczył Kardynał Karol Wojtyła. https://www.youtube-nocookie.com/em<x>bed/6mPI7gVlHjI Zabierał chór i orkiestrę w różne zakątki świata by świętować Święto Stworzenia Świata i Człowieka... 

Oceń 1 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook