Bezdomni poprowadzą rekolekcje w Mariackim

(fot. wspólnota Betlejem / facebook.com)

Podczas Pierwszego Światowego Dnia Ubogich, w Bazylice Mariackiej odbędą się rekolekcje Ubogi niech do mnie przyjdzie. Spotkania będą okazją do lepszego zrozumienia tematu ubóstwa oraz nauką budowania relacji z osobami potrzebującymi.

 
Spotkania odbywające się w Bazylice Mariackiej poprowadzi ks. Mirosław Tosza - założyciel i duszpasterz Wspólnoty Betlejem z Jaworzna. Wraz z nim w rekolekcjach będą uczestniczyć członkowie wspólnoty, mieszkańcy betlejemskiego domu - osoby dotknięte problemem bezdomności, uzależnienia, rozbitego małżeństwa, utraty wolności i odrzucenia.
 
Rekolekcje Ubogi niech do mnie przyjdzie to propozycja dla wszystkich mieszkańców Archidiecezji, osób noszących w sobie pragnienie lepszego poznania siebie, zrobienia czegoś dla drugiego człowieka, poznania tematu ubóstwa z perspektywy mieszkańców Betlejem.
 
Podstawą rekolekcji będzie rozpoznanie i zrozumienie tematu ubóstwa. Opierając się na Słowie Bożym oraz duchowości św. Teresy od Dzieciątka Jezus - patronki Wspólnoty Betlejem - prowadzący postarają się wyjaśnić różnice i podobieństwa w myśleniu o biedzie materialnej i duchowej czy relacjach opartych na wzajemnym kochaniu i byciu kochanym.
 
Drugim aspektem rekolekcji będzie kwestia braterstwa w relacjach z osobami potrzebującymi, którego na co dzień doświadczają osoby ze Wspólnoty Betlejem - Ubogi to każdy z nas. Trzeba najpierw odkryć własne ubóstwo, żeby móc pomagać i rozumieć innych. Tak jak mówił Jan Paweł II, trzeba mieć wyobraźnię miłosierdzia, która zakłada wymianę darów, a nie tylko branie i dawanie - zaznacza ks. Mirosław Tosza.
 
Rekolekcje będą odbywać się w Bazylice Mariackiej od czwartku do niedzieli (16-19 listopada). Rozpoczną się one 16 listopada Mszą św. o godz. 18:30, pod przewodnictwem Metropolity Krakowskiego Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. W piątek i sobotę Msze św. rekolekcyjne odbędą się o godz. 11.00 i 18.30, w niedzielę o godz.: 8.00, 9.00, 10.00, 11.15, 12.00, 13.00. 
 

Na zakończenie rekolekcji w niedzielę w "Namiocie Spotkań" o godzinie 14.00 odbędzie się wspólny posiłek oraz program artystyczny. Wydarzenie zakończy ekumeniczny koncert uwielbienia.
 
Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4

Liczba głosów:

4

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook