Dziś rusza wyjątkowe kino w Krakowie. Nie może ciebie zabraknąć!

Światowy Dzień Ubogich
(fot. shutterstock.com/denismakarenko/ Franciszek Vetulani [CC BY-SA 3.0], via Wikimedia Commons)

W dniach 12-19 listopada będziemy obchodzić Święto Ubogich ustanowione przez papieża Franciszka. W archidiecezji krakowskiej będzie wiele okazji, aby z ubogimi się spotkać w codziennych sytuacjach takich jak wydarzenia kulturalne. W Krakowie powstanie na ten czas wyjątkowe kino DLA WSZYSTKICH.

 

Wśród osób ubogich i bezdomnych również są wielbiciele kultury. Z przyczyn bardzo często niezależnych od nich, nie mogą oni uczestniczyć w życiu kulturalnym miasta. Dlatego wychodzimy z kulturą do przestrzeni publicznej, abyśmy wszyscy mogli się spotkać na pasjonujących seansach i rozmowach. Te przyjacielskie spotkanie będą się odbywały na różnych płaszczyznach. Jedną z nich jest właśnie kino. Dobre kino!

 

W poniedziałek 13 listopada w Auli bł. Jakuba w klasztorze oo. franciszkanów odbędzie się pokaz filmu "Pogoda na jutro" oraz spotkanie z Jerzym Stuhrem, reżyserem i odtwórcą jednej z głównych ról. W środę kino przeniesie się na Mały Rynek, gdzie zobaczymy film "Anioł w Krakowie". Po pokazie z uczestnikami spotka się obsada filmu - reż. Artur Więcek oraz aktorzy - Tomasz Schimscheiner i Krzysztof Globisz. Ciąg dalszy filmowych atrakcji na Małym Rynku już w piątek. Wtedy też odbędzie się tam pokaz filmu "Brat naszego Boga", a po nim - spotkanie z reżyserem Krzysztofem Zanussim.

 

Dla wszystkich wielbicieli kina - domnych i bezdomnych - to niemała gratka. Nie często udaje nam się nam być jednocześnie odbiorcami sztuki, ale również móc porozmawiać z jej twórcami. Naprawdę warto dołączyć, bo wstęp jest wolny.

 

Zachęcamy również do zaangażowania się w inne wydarzenia towarzyszące temu radosnemu świętu. Atrakcji będzie naprawdę wiele i każdy znajdzie coś dla siebie. Cel jest jeden: spotkać się i zauważyć człowieka obok. To będzie prawdziwy festiwal serc!

 

Wszyscy jesteśmy mile widziani!

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.74

Liczba głosów:

27

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook