Rzym: pokaz filmu "Witaj w kryminale, Papieżu Franciszku"

(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)

Dokładnie przed rokiem Kościół przeżywał Jubileusz Więźniów. Aby uczcić tę rocznicę, w rzymskim więzieniu Rebibbia zorganizowano pokaz filmu polskiego dokumentalisty Janusza Mrozowskiego "Witaj w kryminale, Papieżu Franciszku".

 

Został on nakręcony w afrykańskim więzieniu w stolicy Burkina Faso Wagadougu.

 

Więźniowie zwracają się w nim bezpośrednio do Ojca Świętego, przyjmując go jako swego gościa i nawiązując do tego, co powiedział on do nich z okazji Jubileuszu Miłosierdzia, a także przy odwiedzinach w różnych zakładach karnych. Wcześniej, 25 października, film został już zaprezentowany w Filmotece Watykańskiej w sali im. kard. Deskura. Mówi Janusz Mrozowski.

 

6 wskazówek papieża Franciszka na temat uchodźców >>

 

Zdaniem Janusza Mrozowskiego, każdy, kto obejrzy ten film, może się poczuć jak Papież Franciszek. Dla niego samego praca z afrykańskimi więźniami stała się drogą duchowej przemiany. "Powróciłem do Boga, od którego odwróciłem się z dumą 14-latka" - przyznał Janusz Mrozowski.

 

Polski dokumentalista ma nadzieję, że przeżywany przed rokiem Jubileusz Więźniów pozostawi trwały ślad. Dlatego proponuje on, by 6 listopada był przeżywany co roku jako Dzień Godności Więźniów.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.4

Liczba głosów:

42

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook