Modlitwa z braćmi z Taize we lwowskiej katedrze. To przygotowanie na spotkanie w Bazylei

(fot. Wita Jakubowska)

Bracia ze wspólnoty w Taize (francuz br. Benoii i słowak br. Jean Daniel) odwiedzali Białoruś i Ukrainę. Spotykali się z hierarchami różnych Kościołów i modlili się z młodzieżą. Przygotowywali młodzież na europejskie spotkanie, które odbędzie się w Bazylei.

 

We Lwowie 21 października Rzymsko-katolicka Parafia św. Jana Pawła II razem z greko-katolicką Komisją d/s młodzieży organizowała modlitwę ze śpiewami kanonów we lwowskiej katedrze łacińskiej. Arcybiskup Mieczysław Mokrzycki spotkał się z braćmi i uczestniczył w modlitwie.

 

 

Do bardzo licznie zgromadzonej młodzieży skierował słowo, zachęcając do modlitwy o pokój na Ukrainie. Modlitwa zgromadziła razem duchownych i młodzież rzymsko- i greko-katolicką. Śpiewy animował chór grecko-katolicki. Po modlitwie, w przedsionku katedry, bracia rozmawiali z młodymi.

 

 

W niedzielę br. Jean Daniel był obecny na grecko-katolickiej Mszy w cerkwi św. Włodzimierza i Olgi, a br. Benoi na odpustowej sumie w nowootwartej rzymsko-katolickiej kaplicy św. Jana Pawła II w południowej dzielnicy Lwowa. Brat Benoi opowiadał o spotkaniach św. Jana Pawła II z bratem Rogerem i wspólnotą w Taize. 

 

 

fotografie: Wita Jakubowska

Wspomóż Nas
Tagi: taize, lwów, ukraina

Twoja ocena:

Średnia ocen:

2

Liczba głosów:

7

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook