Bracia z Taizé w Sudanie Południowym: budować pokój modlitwą

(fot. shutterstock.com)

- Pokój rodzi się z serca każdego człowieka, a buduje się go w społeczeństwie i w narodzie przez modlitwę - to przesłanie przedstawicieli wspólnoty ekumenicznej z Taizé we Francji, pozostawione młodzieży szkolnej Sudanu Południowego.

 

Podczas niedawnej wizyty w tym kraju przeor wspólnoty brat Alois i brat Luc, przebywający stale w Nairobi, stolicy Kenii, byli też w Rumbek, gdzie oprócz ośrodka dla trędowatych odwiedzili katolickie gimnazjum dla dziewcząt, prowadzone przez zakonnice ze Zgromadzenia Najświętszej Maryi Panny, znane jako Loreto Sisters - Siostry z Loreto.

 

>> Brat Alois: Sudan Południowy jest w stanie rozkładu

 

W latach 2011-2017 szkołę ukończyło 116 absolwentek, a obecnie uczy się tam 240 dziewcząt. Uczennice mają kontakty z braćmi z Taizé odwiedzającymi Sudan Południowy, czerpiąc z ich duchowości. Bracia Alois i Luc zachęcili dziewczęta do modlitwy o pokój w ich kraju i za tamtejszą młodzież.

 

Po wizycie dyrektorka gimnazjum s. Orla Treacy powiedziała, że ich przesłanie przyjęto z dużym zainteresowaniem, gdyż temat pokoju jest tam niezwykle ważny.

 

- Biorąc pod uwagę sytuację, w jakiej żyjemy w Południowym Sudanie, pomimo trudności i konfliktu społecznego zawsze szukamy sposobów, aby pomóc dziewczętom głęboko łączyć się z Bogiem i znajdować pokój wewnętrzny w samych sobie - dodała zakonnica.

 

Południowy Sudan, najmłodsze państwo świata, po miesiącach napięć politycznych w grudniu 2013 r. pogrążył się w wojnie domowej. Jest to starcie sił zbrojnych wiernych prezydentowi z tymi, które opowiedziały się po stronie wiceprezydenta.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3

Liczba głosów:

10

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook