Zakonnice otworzyły hipsterską restaurację. Jest jeden warunek, by zjeść darmowy posiłek

Kilka sióstr zakonnych otworzyło w londyńskiej dzielnicy Shoreditch w Wielkiej Brytanii restaurację pod nazwą "NUNdos". To nie jest zwykła jadłodajnia dla ubogich! "Food for the Soul" ("Pokarm dla duszy") to miejsce, które ma wyrwać przechodniów od telefonów i pozwolić nawiązać... normalną rozmowę.


Grupa kobiet z klasztoru w Norfolk serwuje szeroki wachlarz darmowych posiłków, włączając w to rosół z kurczaka i zupę soczewicową. Warunkiem spożycia posiłku jest... oddanie telefonu do "aresztu".

 

 

 

 


Córki Bożej Miłości mają nadzieję, że robione przez nie obiady pozwolą im się oderwać od telefonów i zawiązać rozmowę z klientami, a także z samymi siostrami zakonnymi. Podkreśla się, że aż 42 procent nastolatków w Wielkiej Brytanii odczuwa "brak sensu życia".

 

 

 

"Food for the soul" ("Jedzenie dla duszy") jest serwowane od wtorku do czwartku w White Rabbit między godzinami 11:30 a 20:00.

 

Obejrzyj wideo:

 

 


Inicjatywa zyskała rozgłos, gdy pojawiła się w Londynie jako część nowej serii na kanale 5 brytyjskiej telewizji, pod tytułem "Bad Habits: Holy Orders" ("habit" w języku angielskim oznacza zarówno "nawyk", jak i "habit", strój zakonny - stąd gra słów: "złe habity" / "złe nawyki"), która pokazuje jak pięć młodych kobiet spędza cztery tygodnie we wschodnio-anglikańskim klasztorze.

 

 

Pytanie, kiedy coś takiego powstanie w Polsce?

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.58

Liczba głosów:

12

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook