Kard. Hummes: zwołany przez papieża Synod dla Kościoła w Amazonii jest bardzo ważny

Radio Watykańskie
(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)

Zwołanie przez papieża Franciszka Zgromadzenia Specjalnego Synodu Biskupów dla Amazonii przyjęliśmy z wielką radością i wdzięcznością.

 

Będzie to bowiem bardzo ważne wydarzenie dla misji Kościoła w tym regionie - w ten sposób przewodniczący Kościelnej Sieci Panamazońskiej (Repam) kard. Cláudio Hummes skomentował słowa papieża, którymi ogłosił on wczoraj to wydarzenie.

 

"Jesteśmy wszyscy bardzo zadowoleni i wiemy, że obecnie cały świat jest bardzo zainteresowany Amazonią, także z powodu kryzysu klimatycznego i w ogóle kryzysu środowiska. Dla nas chrześcijan szczególnie ważna jest ewangelizacja tego regionu, ewangelizacja tubylców, którzy tam żyją, którzy z wielką nadzieją czekają na obecność Kościoła i Słowo Boże, które Kościół przynosi. Wierzę, że Papież naprawdę chce posłuchać biskupów tego regionu, aby wskazać nowe możliwości naszej obecności i bliskości z tamtejszymi ludami; ale ewangelizacja oznacza także jasne głoszenie Jezusa Chrystusa. A potem wszystko to, co Kościół powinien robić w imię Jezusa Chrystusa w sprawach społecznych i środowiska" - stwierdził kard. Hummes.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3

Liczba głosów:

2

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook