Portugalia: biskupi zaniepokojeni projektem ustawy o zmianie płci dla nieletnich

(fot. shutterstock.com)

Portugalska Konferencja Biskupia wyraziła zaniepokojenie z powodu wprowadzenia do parlamentu przez radykalny Blok Lewicy (BE) projektu ustawy legalizującego zmianę płci dla nieletnich.

 
Zgodnie z tymi planami prawo do zmiany płci przysługiwałoby osobom mającym co najmniej 16 lat, które uzyskałyby na taki zabieg zgodę sądu. Projekt przewiduje, że zmiana płci osób nieletnich mogłaby zostać przeprowadzona bez konieczności uzyskiwania zgody od ich rodziców.
 
"Wyrażamy zaniepokojenie próbą uchwalenia tak ważnych przepisów, której nie poprzedzono żadną dyskusją publiczną" - napisali biskupi.
 
Posiadający 19 deputowanych w 230-osobowym parlamencie Blok Lewicy jest ważną siłą polityczną dla mniejszościowego rządu Antonia Costy. Bez poparcia przez lewaków gabinet socjalistyczny miałby małe szanse na przetrwanie.
 
Wspomniany projekt ustawy nie jest jedynym dokumentem autorstwa BE, krytycznie ocenianym przez episkopat. Biskupi potępili też wprowadzony w tym roku projekt legalizacji tzw. śmierci wspomaganej. Zakłada on, że prawo do eutanazji mieliby wszyscy, z wyjątkiem nieletnich, niepełnosprawnych umysłowo i osób cierpiących na depresję.
 
W styczniu br. katoliccy biskupi Portugalii podpisali wraz z innymi Kościołami wspólną deklarację wzywającą do poszanowania życia ludzkiego. Dokument zawiera sformułowanie, które w sposób jednoznaczny odrzucają eutanazję.
Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

3

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook