Porwany przez dżihadystów ks. Tom Uzhunnalil został laureatem Nagrody Matki Teresy

(fot. asianetnews / youtube.com)

Porwany w 2016 r. w Jemenie przez islamistów i niedawno uwolniony indyjski salezjanin ks. Tom Uzhunnalil został laureatem tegorocznej Nagrody Matki Teresy.

 

Decyzję tę ogłosił Abraham Mathai, przewodniczący Harmony Foundation z siedzibą w Mumbaju, która od 2007 r przyznaje nagrody upamiętniające świętą z Kalkuty.

 

Komunikat fundacji wyjaśnia, że 57-letni ks. Uzhunnalil został wyróżniony za "swój inspirujący przykład współczującego człowieczeństwa" i za to, że "nadal pracował w domu starców Misjonarek Miłości w Adenie, choć miał możliwość opuszczenia kraju". Podkreśla też "poświęcenie i zaangażowanie ks. Toma w pracę w miejscu bardzo niebezpiecznym", gdzie "zimną krwią zamordowano" cztery zakonnice i 12 innych osób.

 

Ceremonia wręczenia nagrody odbędzie się 10 grudnia w Mumbaju. Tematem tegorocznej edycji są słowa: "Współczucie ponad granicami - współczująca odpowiedź na kryzys uchodźców". Wśród dotychczasowych laureatów są: XIV Dalajlama, Lekerze bez Granic i pakistańska laureatka Pokojowej Nagrody Nobla Malala Yousafzai.

 

Harmony Foundation powstała w 2005 r., by bronić idei pokoju, dialogu i pomocy bez względu na religię, kastę, przekonania, płeć i narodowość.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

5

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook