Jutro rozpoczyna się Tydzień Modlitwy za Uchodźców "Umrzeć z nadziei"

(fot. shutterstock.com)

Uchodźcy to "nie liczby, tylko osoby: to twarze, imiona, historie życia i odpowiednio do tego należy ich traktować" - przypomina słowa papieża Franciszka Wspólnota św. Idziego i już po raz trzeci zaprasza do udziału w Tygodniu Modlitwie za Uchodźców "Umrzeć z nadziei".

 

Spotkania modlitewne odbędą się w ośmiu miastach w Polsce w dniach 1-8 października.

 

Podczas nabożeństw wymieniane będą imiona i krótkie historie osób, które w ostatnich miesiącach zginęły podczas prób wydostania się z miejsc ogarniętych wojną. Uczestnicy będą modlić się też za wszystkich odbywających właśnie swoją podróż nadziei oraz tych, którzy już znaleźli schronienie w Europie.

 

Modlitwa pomaga uczyć się współczucia

 

"Jesteśmy przekonani, że modlitwa może nam pomóc uczyć się współczucia, które prowadzi do miłosierdzia i staje się motorem wyborów i działań" - podkreślają organizatorzy wydarzenia. Podczas ubiegłorocznego spotkania z biskupami na Wawelu papież Franciszek prosił o modlitwę w intencji uchodźców i migrantów we wszystkich polskich parafiach.

 

Wiadomo już, że liturgie "Umrzeć z nadziei" odbędą się przynajmniej w 8 miastach: Wrocławiu, Kielcach, Koszalinie, Warszawie, Chojnie, Gnieźnie, Poznaniu i Gdyni.

 

Parafie i wspólnoty zainteresowane organizacją modlitwy w swoim mieście, mogą kontaktować się ze Wspólnotą św. Idziego. Pisząc na adres [email protected], można otrzymać scenariusz nabożeństwa i inne potrzebne materiały.

 

Inicjatywa Tygodnia Modlitw za Uchodźców "Umrzeć z nadziei" posiada rekomendację Rady Konferencji Episkopatu Polski ds. Migracji, Turystyki i Pielgrzymek. Jej przewodniczący, bp Krzysztof Zadarko poprowadzi modlitwę 4 października o godz. 19 w katedrze Niepokalanego Poczęcia NMP w Koszalinie.

 

Liturgii w warszawskiej katedrze św. Jana przewodniczył będzie tego samego dnia o godz. 20 kard. Kazimierz Nycz. W Poznaniu nabożeństwo w kościele św. Wojciecha poprowadzi 8 października o godz. 16 przewodniczący KEP, abp Stanisław Gądecki.

 

Spotkania odbędą się również we Wrocławiu (2 października, godz. 19, kościół św. Mikołaja), w Kielcach (3 października, godz. 18.30, kościół akademicki Jana Pawła II), w Chojnie (4 października, godz. 20, kościół Trójcy Świętej), Gnieźnie (6 października, godz. 19.30, kościół Trójcy Świętej) i w Gdyni (8 października, godz. 19, kościół św. Antoniego).

 

Więcej informacji: https:// web.facebook.com/events/1354755537980132/

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.57

Liczba głosów:

7

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook