Kard. Tagle do przywódców świata: Nie bójcie się, nie zamykajcie drzwi!

(fot. YouTube.com / Ian O'Reilly)

Słowa te, dodał, skierowałby szczególnie do przywódców takich krajów, jak Stany Zjednoczone czy Niemcy, "gdzie ruchy ksenofobiczne wzywają do zmiany polityki imigracyjnej".

 

Komentując apel papieża Franciszka o ugoszczenie sióstr i braci imigrantów i uchodźców z szeroko otwartymi ramionami", którym zainaugurował on kampanię Caritas Internationalis pod hasłem "Dzielmy podróż z innymi", stojący czele tej katolickiej organizacji filipiński kardynał Luis Tagle w rozmowie z agencją ANSA oświadczył, że on sam skierowałby do przywódców politycznych wezwanie: Nie bójcie się, nie zamykajcie drzwi.

 
"Każdy wzbogaca przyjmującą go wspólnotę. Popatrzcie na mnie: mój dziadek był Chińczykiem bez grosza przy duszy, najuboższym, który nigdy by nie pomyślał, że jego wnuk zostanie kiedyś kardynałem" - powiedział arcybiskup Manili.
 
 
Wdzięczność papieżowi Franciszkowi za jego słowa na temat imigrantów i uchodźców wyrazili włoscy radykałowie, którzy zabiegają o złagodzenie obecnych przepisów w tej materii.
 
Od 2002 roku nielegalna imigracja jest we Włoszech przestępstwem, a karą za nie jest wysoka grzywna z możliwością zamiany na 45 dni aresztu domowego bądź natychmiastowe wydalenie z obszaru Włoch, co jednak zdarza się bardzo rzadko.
 
 
Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.16

Liczba głosów:

197

 

 

Komentarze użytkowników (2)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Marian 17:46:13 | 2017-09-27
Czy Tagle wie, że:

Każdego roku jest mordowanych za wiarę przez muzułmanów 170 tys. chrześcijan. Codziennie przybywa więc 465 męczenników. 350 mln wyznawców Chrystusa w kilkudziesięciu krajach jest represjonowanych.

A wy ciągle tylko muzułmanie i muzułmanie, jacy to oni biedni, bo we Włoszech im źle, a to im jądra biedaczkom puchną więc mogą SWOBODNIE gwałcić jak bestie...

CZY DEON TO MUZUŁMAŃSKI SERWIS CZY KATOLICKI?

Oceń 31 5 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Marian 17:37:37 | 2017-09-27
Tagle wara ci od Europy, naszych rodzin i naszych domów!!!

Oceń 33 5 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?