Episkopat Hiszpanii zabierze głos w sprawie referendum w Katalonii?

(fot. shutterstock.com)

W Madrycie rozpoczęły się obrady Rady Stałej Episkopatu Hiszpanii. Ideologia gender, recepcja nowego Mszału oraz budżet na rok 2018 to niektóre z przewidzianych tematów. Nie jest wykluczone, że episkopat wyda specjalny komunikat przed tzw. nielegalnym referendum w Katalonii, które ma się odbyć 1 października.

 

Ideologia gender i jej obecność w projektach ustaw prawnych w Hiszpanii to jeden z głównych punktów obrad Rady Stałej. Wielu ekspertów przestrzega przed negatywnymi konsekwencjami tej ideologii dla rodziny i społeczeństwa.

 

Biskupi zapoznają się również ze stanem recepcji nowego Mszału oraz lekcjonarza. Nowa wersja czytań mszalnych oraz zmieniona forma słów konsekracji, obecnie bardziej wierna oryginałowi, nie zawsze zostały dobrze przyjęte przez wiernych.

 

Ponadto Rada Stała zatwierdzi plan jesiennej sesji Episkopatu (20-24 listopada 2017), zajmie się podziałem Międzydiecezjalnego Funduszu Wspólnego, przygotowaniem budżetu na rok 2018 oraz dokona niezbędnych nominacji.

 

Zbliżające się referendum w Katalonii budzi w Hiszpanii wiele emocji. O zachowanie rozsądku zaapelowali tamtejsi biskupi. Z kolei ponad 300 kapłanów wprost nawołuje do głosowania za niepodległością Katalonii. Rząd Hiszpanii złożył oficjalny protest w Stolicy Apostolskiej. W tej sytuacji oczekiwany jest komunikat Rady Stałej Episkopatu Hiszpanii w sprawie zbliżającego się referendum.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4

Liczba głosów:

1

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook