Kard. Tagle: kultura spotkania prowadzi do pokoju

(fot. Rappler / youtube.com)

"Dzięki kulturze spotkania możemy znaleźć drogę do pokoju" - pisze kard. Luis Antonio Tagle, zachęcając parafialne, diecezjalne i krajowe oddziały Caritas do zaangażowania się w kampanię Share the Journey - Dzielić podróż, którą papież Franciszek zainauguruje w czasie audiencji generalnej w przyszłą środę 27 września.

 

Przewodniczący Caritas Internationalis wyjaśnia, że jej celem jest wspieranie kultury spotkania we wspólnotach, szczególnie w obecnym czasie nasilonych migracji dotykających zarówno kraje opuszczane, jak i te, do których migranci przybywają.


Kampania Share the Journey ma na celu lepsze zrozumienie motywów, jakimi kierują się migranci. Kard. Tagle wzywa wszystkich członków Caritas do zjednoczenia rąk i serc w tworzeniu ludzkiego łańcucha miłości i miłosierdzia, gdyż, jak pisze Franciszek w encyklice "Laudato sí", wystarczy jeden człowiek, aby była nadzieja. "Trzeba na nowo odnaleźć tę głęboką biblijną intuicję, że to Bóg jest gościem", i że "przyjmujemy Chrystusa, kiedy otwieramy serca dla migrantów i uchodźców" - pisze w swoim liście przewodniczący Caritas Internationalis.

 

W wywiadzie udzielonym Radiu Watykańskiemu, sekretarz generalny Caritas Internationalis Michel Roy mówił m.in. o nadziejach związanych z przeprowadzeniem tej kampanii.

 

"Głównym zadaniem jest stworzyć atmosferę, dzięki której w każdej wspólnocie jej członkowie, zarówno na poziomie jednostkowym, jak i zbiorowym zrobią krok w stronę drugiego: migranta. Nie mówimy o uchodźcach czy migrantach z powodów ekonomicznych, mówimy o osobach, ponieważ ten kontakt, to doświadczenie, które mamy także dzięki ubogim pomaga w zmianie spojrzenia, serca, myślenia. Pozwala zrozumieć, że za daną osobą kryje się historia cierpienia" - powiedział sekretarz generalny Caritas Internationalis.

 

Michel Roy dodał także, iż problemu dotyczącego migrantów nie należy zaczynać od dywagacji politycznych, pytając się o powody ich przybycia. To są ludzie, osoby, nie wolno ich ignorować.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.5

Liczba głosów:

12

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook