Lech Dorobczyński OFM: szatan chce nas pogrążyć w ten sposób

(fot. shutterstock.com)

Ojciec Lech Dorobczyński opublikował na swoim profilu na Facebooku wpis na temat świętego Matuesza oraz tego, w jaki sposób zabijamy w sobie nadzieję słuchając szatana oraz pani Janiny, która ratuje dresów.

 

Poniżej publikujemy wpis ojca Lecha w całości:

 

 

Co byś zrobił, gdybyś się dowiedział, że Twój ziomek współpracuje z okupantem? I to jawnie. Co miesiąc zbiera kasę od...

Opublikowany przez Lech Dorobczyński na 21 września 2017

 

 

 

Co byś zrobił, gdybyś się dowiedział, że Twój ziomek współpracuje z okupantem? I to jawnie. Co miesiąc zbiera kasę od Ciebie i Twoich Bliskich, by przekazać ją okupantowi.

 

Co więcej: okupant płaci mu za to marny grosz, więc Twój ziomek podwyższa Wam kwotę. Część daje okupantowi, a część zostawia sobie. Wiesz o tym. Wszyscy wiedzą. Ale nic nie możecie zrobić, bo gościu pójdzie do okupanta, naskarży i macie przerąbane.


Facet jest taki, że aż śliny na niego szkoda, by go opluć.


Tym poborcą był znienawidzony przez swój naród Mateusz.


Wystarczyło jedno zdanie Jezusa: "Pójdź za Mną" i Gościu zostawia wszystko i staje się Apostołem. Potem pisze Ewangelię, którą dziś możesz sobie czytać. Ostatecznie ten nawrócony złodziej oddaje życie za Chrystusa.


Warto przy okazji Mateusza spytać: nad iloma ludźmi postawiłeś już krzyżyk? Ilu ludzi na Twojej liście zaznaczyłeś do odstrzału, mówiąc: "Ten człowiek jest już stracony! Z niego nic już nie będzie!"?


Jeśli tak twierdzisz, to chcę Ci powiedzieć, że nie patrzysz Bożym wzrokiem. Gdyby Jezus w Mateuszu widział tylko zło, to już po nim!


To szatan chce nas pogrążyć. To szatan chce nam zabrać nadzieję. To on nam mówi: "Już się nie wysilaj. Już za późno!". Nie. W Bożym słowniku nie istnieje wyrażenie: "Za późno!".

 

"W ten sposób modlisz się o własne potępienie". Kapłan o modlitwie, która nas zabija >>


Powiedz mi, jak człowiek ma uwierzyć, że jest dobry, skoro z każdej strony słyszy, że jest zły, że jest kompletnym zerem? Słyszy to od rodziców, od kumpli w szkole, od kumpli na podwórku, od nauczyciela, od katechety...


Jeśli zabijasz w człowieku nadzieję - zabijasz człowieka. A wtedy nie masz nic wspólnego z Jezusem.

 

Gdyby Jezus w Mateuszu widział tylko zło, facet dalej by okradał swoich ziomków. Żyłby w grzechu i umarłby w grzechu.


W Koninie, zaraz przy naszym klasztorze mieszka Janina R-l (słynna na cały świat i okolice Janina z Konina :D ). Mimo że ta dzielnica nie należy do najbezpieczniejszych, ta Starsza Pani (wybacz, Jaśka! :D ) jest nietykalna, ma szacun na dzielni :D


Nieraz widziałem, jak podchodziła do Dresa i mówiła Mu tylko jedno zdanie: "Synku, nawet nie wiesz jak Bóg Cię kocha". I Go z tym zostawiała. A Facetowi miękły nogi i topniało serce.


Właśnie tak zachowują się Uczniowie Jezusa.

 

 

Lech Dorobczyński OFM - obecnie proboszcz parafii św. Antoniego z Padwy 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.43

Liczba głosów:

14

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook