Apb Szal: ważne żeby uczniowie nie ograniczali się do wiedzy podręcznikowej, ale żyli życiem Kościoła

(fot. YouTube.com / Jerzy Duszko)

Wizytatorzy nauki religii mają szczególną rolę, aby czuwać nad realizacją programu nauczania, ale też być świadkami i przekazicielami wiary - uważa abp Adam Szal.

 
Metropolita przemyski spotkał się z wizytatorami podczas zebrania w Ośrodku KSM "Nadzieja" w Wybrzeżu koło Przemyśla. Spotkaniu przyświecało hasło: "Katecheta i nauczyciel świadkiem wiary w szkole".
 
- Trzeba czuwać nad tym, czy program jest realizowany, ale też pomagać w jego realizacji. Ważne jest to, żeby wizytacji towarzyszyło świadectwo. Stąd zachęcam, żeby włączać się w realizację programu duszpasterskiego, który jest przypisany na konkretny rok pracy duszpasterskiej. To ważne, żeby uczniowie nie ograniczali się tylko do wiedzy podręcznikowej, ale żeby żyli życiem Kościoła - mówił abp Szal. 
 
Metropolita przemyski uznał, że "optymalnie dla procesu wychowania" byłoby, gdyby rodzina, szkoła i Kościół mówili jednym głosem. - Wizytator też ma być świadkiem wiary i ma mocno rozwijać wątek jedności - zaznaczył. 
 
Hierarcha podkreślił, że rolą wizytatora powinna być inspiracja oraz dzielenie się pomysłami duszpasterskimi. - Życzę, żeby wizytacje były okazją do spotkania się z żywym Kościołem, żeby były okazją do umocnienia Kościoła i żeby nas motywowały - powiedział.
 
 
Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3

Liczba głosów:

6

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook