Kard. Gianfranco Ravasi za przyznaniem włoskiego obywatelstwa dzieciom imigrantów

(fot. Tv2000it / youtube.com)

Starania włoskiego rządu, aby przeforsować w parlamencie ustawę, przyznającą włoskie obywatelstwo urodzonym na Półwyspie Apenińskim i chodzącym do szkoły dzieciom legalnych imigrantów, poparł w niedzielę przewodniczący Papieskiej Rady Kultury, kard. Gianfranco Ravasi.

 

Przemawiając w Asyżu, na forum zorganizowanego tam już po raz trzeci tzw. dziedzińca Franciszka, włoski purpurat określił to prawo - popularnie nazywane "ius soli" - jako "jedną z wielkich dróg godności i autentyczności". Jego zdaniem "tak wielki naród, jak Włosi, powinien zdobyć się na to, ażeby na jego terytorium rodziły się osoby, które są odmienne, ale mają z nami wiele wspólnego, poczynając od człowieczeństwa, ale również podzielają naszą kulturę". - Uważam, że powinno dojść do uznania tego prawa - powiedział kardynał, nazywany watykańskim ministrem kultury.

 

Zapytany, co sądzi o lęku przed obcymi, kard. Ravasi stwierdził, że "trzeba powrócić do twarzy, spojrzeć na wspólne człowieczeństwo, które nas łączy: w tym momencie mimo wszelkich ograniczeń i trudności dojrzeć, że w gruncie rzeczy odmienność jest jak tęcza, składająca się z różnych kolorów"''''.

 

Nawiązując do niedawnej wypowiedzi papieża Franciszka, że należy przygotować się godne przyjęcie ratowanych w morzu imigrantów, kard. Ravasi zaapelował, by położyć kres komunałom na ten temat, "stereotypom i wulgarnemu populizmowi i zdobyć się na zrozumienie problemów". - Problemy okazują się złożone i nie można ich rozwiązać dobrodusznym sloganem ani próżnym i brutalnym działaniem - oświadczył kardynał.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.17

Liczba głosów:

59

 

 

Komentarze użytkowników (2)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Marian 10:17:29 | 2017-09-18
mam tego dosyć, to nie mój papież, to nie moi hierarchowie, to ZDRAJCY NASZEJ CYWILIZACJI!!! 

mam rodzinę w Hiszpanii, Francji, Niemczech i Norwegii. tamte narody się budzą i przyznają Polakom i Węgrom rację, bo ino się boją wychodzić z własnych domów bo tam aż czarno na ulicach i tylko allahu akbar! Ravasi jesteś wrogiem Europejczyków. Bergoglio, Soros i Merkelowa to samo. Odpowiecie za to.

Oceń 11 4 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Marian 10:13:05 | 2017-09-18
ZDRAJCA!!!

Ravasi masz krew na rękach przyszłych ofiar gwałtów, morderstw i spalonych kościołów!!!

Komu służysz???!!!

Oceń 14 4 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook