Pojawiły się "szatańskie różańce". Egzorcyści: mogą być bardzo niebezpieczne

(fot. shutterstock.com / cbcpnews.net)

"Uważajcie, te różańce mogły zostać przeklęte" - powiedział egzorcysta o. Ambrosio Nonato Legaspi na antenie Radio Veritas z Filipin.

 

Na łamach obszernego tekstu zamieszczonego przez serwis CBCP News, stronę powołaną przez episkopat katolickich biskupów Filipin, mowa jest o grupie, która miała odprawiać rytuały nad różańcami, po czym rozpowszechniać wśród ludzi. Według raportu nazywani są "Illuminati". Ich celem miało być sprowadzenie złych duchów na każdego, kto będzie posługiwał się takim różańcem.

 

"Zostały stworzone nie tylko po to, by oszukać katolików, ale także dlatego, by podążały za nimi złe duchy" - powiedział o. Legaspi.

 

 

Obecny w czasie rozmowy Philippe De Guzman z diecezjalnego biura ds. egzorcyzmów Libera Nox (którego szefem jest o. Legaspi), zaznaczył, że fałszywe różańce posiadają charakterystyczne cechy i znaki, które pozwalają odróżnić je od prawdziwych dewocjonaliów. Przedmioty zwykle wykonane są z plastiku, znajduje się na nich symbol węża oplatającego krzyż, pentagram oraz wizerunek okultystycznego słońca z promieniami. Zauważył, że znaki umieszczone są w bardzo subtelny sposób, dlatego trudno czasem dostrzec je gołym okiem.

 

15 obietnic, które Maryja miała złożyć każdemu, kto odmawia różaniec

 

"Czasami mogą występować także bez symboli" - zaznaczył o. Legaspi i wskazał, że część "przeklętych różańców" mogła zostać wywieziona poza terytorium Filipin, także do Stanów Zjednoczonych. Ostrzegł także, żeby sprawdzać dokładnie religijne przedmioty, które otrzymujemy od innych, ponieważ również one mogły zostać wykonane przez okultystów.

 

(zrzut ekranu ze strony catholicforlife.com)

 

Egzorcysta zaznaczył także, że duchowni, którzy wejdą w posiadanie takich przedmiotów lub dowiedzą się o nich, powinni odprawić nad nimi egzorcyzm. "Nie chodzi tylko o zwykłe błogosławieństwo i pokropienie wodą święconą, ale o rytuał przewidziany przez Kościół na tę okoliczność" - stwierdził.

 

Zdaniem duchownego nie tylko fałszywe różańce stanowią zagrożenie, ale także medaliki z wizerunkiem Matki Bożej, które zawierają masońskie symbole, np. mały kompas umieszczony pod postacią Maryi. Te przedmioty także mogły zostać przewiezione poza Filipiny.

 

Zawsze pamiętaj o tym, kiedy odmawiasz różaniec

 

Wypowiedź egzorcysty została skomentowana przez Katolicką Konferencję Biskupów Filipin, która stwierdziła, że wypowiadał się on w imieniu prowadzonej przez siebie instytucji (diecezjalnego biura ds. egzorcyzmów Libera Nox), nie zaś w imieniu całej Konferencji Episkopatu. 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

2.07

Liczba głosów:

28

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook