Trwa pielgrzymka symboli ŚDM w Ameryce Centralnej, w programie m.in. Kuba i Haiti

(fot. 89martinos / youtube.com)

Na zakończenie archidiecezjalnego spotkania młodych, zorganizowanego 20 sierpnia w stolicy Panamy, panamska młodzież przekazała symbole ŚDM - krzyż i ikonę Matki Bożej Salus Populi Romani - rówieśnikom z Meksyku. To początek pielgrzymki tych symboli, która obejmie kraje Ameryki Centralnej, m.in. Kubę, Haiti i Portoryko.

 

Podobnie, jak Polacy zaplanowali przed ŚDM w Krakowie pielgrzymkę symboli ŚDM w 10 krajach Europy Środkowej i Południowej, tak też Panamczycy zapraszają katolików z sąsiednich krajów i regionu, by w miesiącach poprzedzających spotkanie młodych, przyjęli do siebie symbole ŚDM i modlili się przy nich o pomyślne przygotowania i przebieg zbliżającego się zlotu młodzieży. Jak podkreślają organizatorzy ŚDM w Panamie, przygotowania do tego spotkania są czasem narodowych rekolekcji i odnowy chrześcijańskiej tożsamości mieszkańców regionu Ameryki Centralnej, w imieniu których metropolita panamski abp Ulloa prosił papieża Franciszka o zorganizowanie spotkania młodych w tej części świata.

 

Symbole ŚDM zostały przekazane meksykańskiej delegacji na zakończenie archidiecezjalnego spotkania młodych zorganizowanego w stolicy Panamy. Krzyż i ikona ŚDM zostaną dziś przetransportowane do Meksyku, a oficjalne rozpoczęcie ich pielgrzymki zaplanowane jest w najbliższą środę, 23 sierpnia w bazylice Matki Bożej z Guadalupe - największym sanktuarium maryjnym na świecie.

 

Po zakończeniu pielgrzymki w Meksyku, symbole ŚDM odwiedzą m.in. Dominikanę, Haiti, Portoryko i Kubę, a następnie powrócą do Panamy.

 

Główne wydarzenia 34. ŚDM Panama 2019 odbędą się w dniach 22-27 stycznia 2019 r. pod hasłem "Oto Ja służebnica Pańska, niech Mi się stanie według twego słowa!" (Łk 1,38). Zgodnie z tradycją spotkań młodych, uczestnicy z całego świata gromadzą się wspólnie podczas pięciu głównych uroczystości: Mszy św. na otwarcie, ceremonii powitania papieża, Drogi Krzyżowej, czuwania z Ojcem Świętym i niedzielnej Mszy św. Posłania wieńczącej spotkanie.

 

Dni w Diecezjach, które poprzedzą spotkanie w stolicy kraju, odbędą się od 17 do 21 stycznia 2019 na terenie Panamy, Kostaryki i Nikaragui.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

1

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook