Watykan jeszcze w tym roku otworzy nowy portal multimedialny

(fot: shutterstock.com)

Watykan zamierza otworzyć jeszcze w tym roku nowy portal multimedialny w kilku językach. Ma on rzetelnie informować o działalności Stolicy Apostolskiej, a zarazem odpowiadać na potrzeby użytkowników w poszczególnych krajach, zapowiedział prefekt watykańskiego Sekretariatu ds. Komunikacji prał. Dario Viganò.

 

Do portalu, który rozpocznie działalność jeszcze w 2017 roku, zostaną też włączone również informacje Radia Watykańskiego. W rozmowie z rozgłośnią papieską hierarcha przyznał, że w trwającej obecnie reformie mediów watykańskich zależy mu najbardziej na kulturze w mediach elektronicznych.

 

Dotychczas praca mediów watykańskich była rozdzielona na różnych stronach internetowych. Swoje osobne strony mają Radio Watykańskie, dziennik "L’Osservatore Romano" i watykańskie centrum telewizyjne CTV. Ponadto funkcjonuje portal informacyjny news.va, który rozpowszechnia treści innych mediów watykańskich.

 

Stolica Apostolska jest coraz bardziej obecna portalach społecznościowych. Za pontyfikatu Benedykta XVI (2005-2013) utworzono na Twitterze konto @Pontifex, w pontyfikacie Franciszka doszło w marcu 2016 r. konto @franciscus na Instagramie.

 

Ponadto na Facebooku jest większość redakcji językowych Radia Watykańskiego. Od 2017 na tej samej platformie oraz na Twitterze i Instagramie obecna też jest strona "Obolo di San Pietro" - "świętopietrza" pod adresami: "Obolo di San Pietro: @obolus_it"; "Obolo de San Pedro: @obolus_es" oraz "Peter's Pence: @obolus_en". Na Instagramie natomiast zarejestrowany jest jako "Obolus: obolus_va". Na specjalnym linku można przekazać ofiarę bezpośrednio z karty kredytowej.

 

Prał. Viganò podkreślił, że w centrum reformy medialnej Stolicy Apostolskiej stoi człowiek. "Uczenie się na nowo komunikacji" - przy całym szacunku dla nowych mediów i kultury elektronicznej - nie oznacza w pierwszym rzędzie kroku technologicznego, lecz "skrócenie dystansu", czego przykład daje papież Franciszek, powiedział Radiu Watykańskiemu ks. Viganò.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

1

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?