Prymas Polski zachęca do wsparcia akcji "Tornister pełen uśmiechów"

(fot. shutterstok.com)

Prymas Polski abp Wojciech Polak zachęca do włączenia się w organizowaną przez Caritas Polska akcję pakowania wyprawek szkolnych dla dzieci z mniej zamożnych rodzin.

 

"Niech każdy tornister będzie pełen przyborów, a buzie dzieci pełne uśmiechu" - podkreślił. Kampanię pobłogosławił również papież Franciszek. Wspiera ją wielu znanych Polaków z parą prezydencką na czele. W tym roku finał "Tornistra" odbędzie się 27 sierpnia w Zamościu.

 

Caritas pomaga uchodźcom w Jordanii >>

 

"Tornister pełen uśmiechów" to sztandarowa akcja Caritas Polska odbywająca się od 2009 roku. W tym roku - jak czytamy na stronie organizacji - wyprawki szkolne trafią do 50 tysięcy uczniów, którzy już niebawem rozpoczną nowy rok szkolny.

 

Niech wszystkie dzieci idą z radością do szkoły

 

"Zachęcam do wsparcia akcji Caritas. Niech wszystkie dzieci idą do szkoły z radością. Niech w tornistrach i plecakach, które spakować pomożemy, obok zeszytów, piórników i innych przyborów, znajdą wiarę w siebie i swoje umiejętności. Niech to będzie nasz mały wkład i inwestycja w przyszłość naszej Ojczyzny" - mówi prymas Polski abp Wojciech Polak i zapewniając, że również dołączy do akcji.

 

W akcję włączyć się można na kilka sposobów. Pierwszy - jeśli parafia uczestniczy w kampanii należy zgłosić się po plecak, a później go wyposażyć i zwrócić parafii, tak, by mogła go przekazać konkretnemu dziecku. Drugi sposób to zrobić przelew na konto Caritas lub wysłać sms o treści TORNISTER pod numer 72052 (koszt 2,46 z VAT). I wreszcie trzeci sposób, można spakować plecak wirtualnie, czyli wejść na stronę Caritas, wybrać kwotę 20, 40, 100 zł lub inną i zrobić przelew.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3

Liczba głosów:

2

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?